1.ZDJĘCIE główneW dniach 26-28 października 2022 r. 45 uczniów z klas 2g i 3g wzięło udział w   wycieczce do Trójmiasta i Malborka w ramach programu MEN "Poznaj Polskę". Uczniowie odwiedzili miejsca mówiące o przeszłości naszego narodu, które wywarły wpływ na jego historię.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Archikatedrę Oliwską, wysłuchując pięknego koncertu organowego oraz Muzeum Marynarki  Wojennej w Gdyni, ORP Błyskawicę – polskiego niszczyciela z okresu dwudziestolecia wojennego i Dar Pomorza – okręt ,który wysławił polską flotę.

IMG 3250Dnia 24 listopada 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku   odbyła się XIV edycja konkursu o charakterze dydaktycznym English Non-Stop

Impreza została zorganizowana przez zespół nauczycieli języka angielskiego w składzie:  Karolina Gryczyńska, Katarzyna Jurkiewicz, Paulina Karbowa, Katarzyna Kąciak, Karolina Kusz, Cezary Marczyński,  Magdalena Raszewska, Katarzyna Wasińska, Dorota Walczak, Olga Wojtkowiak. Głównym celem konkursu była popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i średnich z naszego powiatu. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 czteroosobowych drużyn, w tym reprezentacje:

P1060315W dniu 24.11.2022 r. w miejscowości Rojów powiat ostrzeszowski odbyły się Mistrzostwa Strefowe w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców w ramach XXIV Licealiady.

Po  raz pierwszy w historii startów naszych zawodników w badmintonie reprezentanci I LO z Turku w składzie: Natalia Wudarska 4 E, Anna Rosiak 3E, Michał Dziamara 4I i Konrad Karbowski 3E zarówno w kategorii dziewcząt  jak i chłopców awansowali do finału wojewódzkiego zdobywając odpowiednio II i III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

P1060275W dniu 23.11.2022 r. w hali sportowej MOSiR w Koninie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w piłce ręcznej chłopców w ramach XIV Licealiady.

Nasi reprezentanci w związku z mocno okrojonym składem pomimo ambitnej walki ostatecznie zajęli V miejsce.

Opiekunem zespołu był Arkadiusz Wappa

IMG 2185W dniu 14 listopada 2022 roku w Zakładzie Filologii Angielskiej  Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza  odbył się XV Konkurs Tłumaczeniowy Ziemi Kaliskiej.

Organizatorzy  zaprosili uczniów szkół ponadpodstawowych, a patronem  był Wielkopolski Kurator Oświaty oraz  Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich.

Nasze liceum reprezentowało 10  uczniów z  klas 1-4:

1W dniu 18 listopada 2022 r. w hali ZST w Turku rozegrano Mistrzostwa Powiatu  w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadpodstawowych.
Zwycięstwa naszych dziewcząt z ZST Turek 14:5, oraz ZSR Kaczki 13:1 zapewniły tytuł Mistrzyń Powiatu, oraz prawo do gry w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego.

1W dniu 17.11.2022 r.  w sali ZST odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Swoją dominację  na arenie powiatowej potwierdziły po raz kolejny reprezentantki I LO  w Turku Anna Cichomska 4B i Aleksandra Dębowiecka 4D zdobywając I miejsce  i awansując do zawodów rejonowych, które odbędą się 24.11.2022 r. w Kłodawie by tam bronić tytułu mistrzowskiego.