Stypendia Rady Ministrów 1Uczniowie naszej szkoły Tomasz Rajczyk i Patryk Jesiołowski otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce.
Gratulacje od władz samorządowych Powiatu Tureckiego otrzymał Jakub Spławski za bardzo wysokie wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2020/21.

Gratulujemy

2022 liceum srebroZ  ogromną radością i dumą informujemy, że nasza szkoła
 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku,
po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych liceów w Polsce.

Czwarty raz z rzędu w rankingu miesięcznika ,,Perspektywy’’ uzyskaliśmy
 tytuł Srebrnej Szkoły 2022 i Srebrną Tarczę 2022.
To efekt wytężonej pracy i nauki, wzajemnego zaufania, współpracy uczniów i nauczycieli, wsparcia rodziców i partnerów szkoły.

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku zajęło 373. pozycję w Polsce oraz 29. miejsce w Wielkopolsce.

20220110 094936Ogólnopolski Strażacki Konkurs  Plastyczny organizowany przez Oddział Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IIB – Amanda Dzikowska i Gabriela Bartczak.

Obie, w uznaniu za zaangażowanie artystyczne i pomysłowe wykonanie prac w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  otrzymały nagrody:

Amanda Dzikowska  - II Nagroda

Gabriela Bartczak – III Nagroda

Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Hanna Choinka i Alina Graczyk

20220111 100116Jesienna edycja 2021 konkursu plastyczno - literackiego „ŚWIAT i JA” przebiegała pod hasłem: „JA W PRZYSZŁOŚCI”

Nasi uczniowie, jak co roku, godnie reprezentowali naszą szkołę w kategorii  prac plastycznych.

Organizatorzy dziękują serdecznie uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie prac konkursowych oraz opiekunom za wspieranie talentów uczniów w naszej szkole.

plakat konkursNiespełna tydzień po ogólnokrajowych obchodach rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił oficjalny start ogólnopolskiego konkursu multimedialnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Moje Powstańcze Korzenie. Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”. Konkurs jest współorganizowany przez Telewizje Polską Oddział w Poznaniu, został także objęty patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej oraz patronatem medialnym Głosu Wielkopolskiego i Radia Poznań. Wojewoda wielkopolski zaprosił wszystkich uczniów do udziału w tym konkursie!

1Julia Kocimska, zawodniczka UKS Judo Tuliszków, reprezentująca Gminę i Miasto Tuliszków, Powiat Turecki, województwo Wielkopolskie i Liceum Ogólnokształcące w Turku, bierze udział w Plebiscycie na Sportowca Roku (kobiety). Z sukcesem zakończyła etap powiatowy i wojewódzki plebiscytu obecnie zajmując 3 miejsce walczy o zwycięstwo w etapie Ogólnopolskim. Liczymy na Państwa głosy!

P1050894W dniu 21.12.2021 r. w miejscowości Wieleń w okazałej hali Zespołu Szkół z Wielenia odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeju Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły następujące zespoły: ZSOiZ Krobia, ZS Wieleń, ILO Pleszew, ZSP 1 Jarocin i ILO Turek. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” 2x8min. Poziom zawodów był bardzo wyrównany a o kolejności miejsc decydowały ostatnie pojedynki. Naszym dziewczętom tym razem szczęcie nie dopisywało i ostatecznie zajęły IV miejsce. I LO  w Turku reprezentowały następujące uczennice:  Nikola Augustyniak 3Dg, Jagoda Bukowska 3Dg, Paulina Witaszek 3Ag, Aleksandra Węgielnik 3A, Joanna Kruszyńska 3Dg, Anita Ignaczak1G, Martyna Szymaniak 1G, Weronika Wróblewska 1C, Patrycja Kokoszko 1C, Kornelia Zielińska 3Gg.

Opiekunem zespoły był Arkadiusz Wappa

IMG 0440PAMIĘTAMY!

W ramach obchodów wybuchu 103 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w naszym Liceum dzięki współpracy z IPN w Poznaniu zorganizowano wystawę okolicznościową. Na planszach wystawy zobaczyć można najważniejsze zagadnienia związane z Powstaniem Wielkopolskim: jego genezę, wybuch, a także przebieg od strony militarnej i dyplomatycznej. Ekspozycja podejmuje tez próbę bilansu powstania i wkładu Wielkopolan w walki o granice II Rzeczypospolitej. Dodatkowo uczniowie z klas 3A, 1C, 3Eg oraz 3I uczestniczyli w zajęciach dotyczących Powstania zorganizowanych przez pracowników Muzeum Miasta Turku, a na budynku naszego Liceum powiała flaga charakterystyczna dla Powstania Wielkopolskiego.