SDZŚwiatowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku.

Tegorocznym tematem przewodnim  jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”. Nasz świat jest nierówny. To podkreślił COVID-19, niektórzy ludzie są w stanie żyć zdrowiej i mają lepszy dostęp do usług zdrowotnych niż inni - całkowicie ze względu na warunki, w których się rodzą, rosną, żyją, pracują i starzeją się.

giganci programowaniaUczennica naszej szkoły - Paulina Walczyńska otrzymała wyróżnienie w konkursie "Monsteriada"  za oryginalny, ciekawy pomysł.

Efekty pracy można obejrzeć tutaj: https://scratch.mit.edu/projects/493946037

Więcej informacji pod adresem: https://www.facebook.com/kodujzgigantami

men 15 28 03Od poniedziałku, 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw: lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym. Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczą się zdalnie. W pozostałych województwach nic się nie zmienia. Szkoły i placówki oświatowe w najbliższych dwóch tygodniach będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

Logo tęczaUczniowie naszej szkoły  po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „TĘCZA” prowadzonym przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tematyka prac XVIII edycji konkursu to „Moja ulubiona pora roku”.

PWSZ3W dniu 11 marca 2021 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku odbyło się spotkanie dyrektora Danuty Szczepanik z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, doktorem habilitowanym Arturem Zimnym. Rektor przedstawił ofertę edukacyjną PWSZ m.in. utworzenie klasy akademickiej, wykładów, warsztatów oraz wydarzeń i inicjatyw organizowanych na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie w formie stacjonarnej oraz zdalnej. Rektor PWSZ zaprosił do współpracy w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, inżynieryjno-technicznych oraz nauk medycznych. I Liceum Ogólnokształcące w Turku od wielu lat współpracuje z PWSZ w Koninie, a atrakcyjna oferta nauki wpisuje się w podnoszenie jakości naszej nauki i pracy.

OTWARTY KONKURS WIEDZY Z GEOGRAFII POLSKI

Zwycięzcą konkursu "Znaszli swój kraj" została Natalia Bamberska z kl 3D. Gratulujemy, Natalia wykonała test bezbłędnie a nie był łatwy. Na podium zasłużyli również Witold Kazimierczak 2I i Daria Kaczkowska 2Fg. W konkursie wzięło udział 70 uczestników. Życzymy wszystkim, żeby jak najszybciej mieli okazję odwiedzić miejsca opisywane w konkursie.

W. Wojciechowski