20220314 134617Od połowy marca świetlica szkolna wypełnia się kolorem i radosnym gwarem. To znak, zbliżających się szybkimi krokami Świąt Wielkiej Nocy. Przy tej okazji uczniowie i wychowawcy własnoręcznie wykonują ponad 150 kartek, które otrzymują emerytowani nauczyciele i przyjaciele szkoły.

PaderewskiWielkopolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, organizują II Ogólnopolski Konkurs  „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

20220322 075128W dniu 28 lutego 2022 roku w MDK w Turku odbyły się eliminacje rejonowe OKR. Uczennica klasy 1C Patrycja Goździkiewicz  godnie reprezentowała naszą szkołę otrzymując nominację do kolejnego etapu konkursu.

Podczas eliminacji  międzypowiatowych, które odbyły się 16 marca 2022 roku w Słupcy otrzymała Wyróżnienie w kategorii Turniej Recytatorski.

Gratulujemy!

Hanna Choinka , Alina Graczyk

1Temat XIX edycji konkursu brzmiał: „Piękno otaczającego nas świata”

Nasi uczniowie, jak co roku, godnie reprezentowali naszą szkołę przygotowując prace w kategoriach: plastyka i fotografia.

Organizatorzy  gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, zachęcając do kontynuowania i rozwijania przez nich swoich umiejętności.

Do gratulacji i podziękowań dołączają szkolni koordynatorzy konkursu.

Hanna Choinka, Alina Graczyk

Katyna1940Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zgłosić swoje prace w trzech kategoriach:

• plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”,
  • literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”,
  • tekstu piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Wszystkie prace muszą być przygotowane w języku polskim i powinny zostać zgłoszone indywidualnie przez autorów prac.

OKRZapraszamy wszystkich utalentowanych uczniów do udziału w konkursie ogłoszonym przez MDK w Turku, Towarzystwo Kultury Teatralnej

Konkurs prowadzony będzie w formie 4 odrębnych turniejów:

- TURNIEJ RECYTATORSKI

- TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”

- TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

- TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

Termin zgłoszenia upływa w dniu 22.02.2022r.

Uczniów zainteresowanych ofertą konkursu prosimy o kontakt z wychowawcami w świetlicy szkolnej.

Niżej zamieszczamy regulamin i kartę zgłoszenia do pobrania.