• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

W czwartek 13 lutego klasa 1D wraz z klasą 1Dg oraz nauczycielkami biologii- p. Ulatowską i p. Wojciechowską- wzięli udział w VII Dniach Akademickich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Na początku wzięliśmy udział w wykładzie na temat organelli komórkowych. Następnie wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne "Kolorowa chemia wody", podczas których badaliśmy różne właściwości wody. Potem zgłębialiśmy swoją wiedzę na temat owadów, podziwialiśmy okazy oraz samodzielnie badaliśmy wewnętrzną budowę chrząszcza. Poznawaliśmy także budowę i działanie serca oraz każdy mógł wykonać badanie EKG.
Klasa 1Dg poprzez różne doświadczenia, m.in. obserwowanie błonki cebuli pod mikroskopem czy badanie zawartości wód w różnych zbiornikach rozszerzała swoją wiedzę na temat przewodzenia wody w roślinie, biologii molekularnej i życiu mikroorganizmów oraz ich roli w ocenie zanieczyszczenia wód.

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja