• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

W czwartek 13 lutego klasa 1D wraz z klasą 1Dg oraz nauczycielkami biologii- p. Ulatowską i p. Wojciechowską- wzięli udział w VII Dniach Akademickich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Na początku wzięliśmy udział w wykładzie na temat organelli komórkowych. Następnie wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne "Kolorowa chemia wody", podczas których badaliśmy różne właściwości wody. Potem zgłębialiśmy swoją wiedzę na temat owadów, podziwialiśmy okazy oraz samodzielnie badaliśmy wewnętrzną budowę chrząszcza. Poznawaliśmy także budowę i działanie serca oraz każdy mógł wykonać badanie EKG.
Klasa 1Dg poprzez różne doświadczenia, m.in. obserwowanie błonki cebuli pod mikroskopem czy badanie zawartości wód w różnych zbiornikach rozszerzała swoją wiedzę na temat przewodzenia wody w roślinie, biologii molekularnej i życiu mikroorganizmów oraz ich roli w ocenie zanieczyszczenia wód.

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja