W dniu 18 stycznia 2020 roku w Lesznie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, w których pod opieką pana Pawła Żebrowskiego uczestniczył Piotr Wojciński z klasy IIA. Wstępnie Piotrkowi udało się zdobyć tytuł finalisty etapu okręgowego. Jednak po ostatecznej weryfikacji przez Komitet Główny wyników z całego kraju, Piotrek znalazł się w gronie dziewięciu uczniów zakwalifikowanych z województwa wielkopolskiego do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się 18 kwietnia 2020 roku w Białymstoku.

Początkowy niedosyt z wyników tej olimpiady udało się Piotrowi tydzień później wynagrodzić podczas etapu okręgowego kolejnej olimpiady. 25 stycznia 2020 roku po dwuetapowych zmaganiach Piotrek zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce Świecie Współczesnym, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2020 roku w Warszawie. Do etapu centralnego awansowało ośmiu uczestników.

Sukces Piotra jest tym większy, że w obydwu olimpiadach do etapu centralnego zakwalifikowali się głównie uczniowie liceów poznańskich (aż sześciu uczestników).

zebrowskiii

office365 1 4