• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

17 grudnia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku zagościła pani Agnieszka Kołodziejska z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Uczniowie liceum mieli okazję uczestniczyć w wykładzie dotyczącym rządów komunistycznych oraz wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Interesująca, bogata w źródła historyczne prezentacja przybliżyła ten temat młodemu pokoleniu. Ciekawa lekcja historii została uzupełniona warsztatami, w których wzięły udział klasy humanistyczne - 2A oraz 3A. Podczas zajęć, uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności z zakresu analizy źródeł historycznych w postaci artykułów i fotografii ukazujących Poznań, Bukareszt oraz Timisoarę - miasta dotknięte reżimem komunistycznym. Podział na grupy umożliwił wysnucie wniosków, jakie podobieństwa i różnice panowały między sytuacją w Polsce a Rumunii w latach 80. XXw.

Dzięki zajęciom, młodzież pogłębiła swoją wiedzę również o wspomnienia z wydarzeń, które miały miejsce w grudniu 1981r., gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny. 13 grudnia to data, która na zawsze wpisała się w kartach historii naszego kraju, dlatego istotne jest uświadamianie młodych ludzi, z czym wiązała się decyzja ogłoszenia stanu wyjątkowego - nie tylko ze strony władzy, ale przede wszystkim w życiu obywateli.

Udział w wykładzie oraz warsztatach to dla uczniów zdecydowanie wartościowe doświadczenie obejmujące poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu historii wizualnej.

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja