• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Wyjątkowa lekcja historii.

Historia to nie tylko lekcje i podręczniki. Można ją poznawać na różne sposoby. Chociaż mamy grudzień i święta tuż, tuż- to my w marzeniach przeniesiemy się na Półwysep Bałkański. W niezwykłą podróż po Grecji, od czasów starożytnych po współczesne przenieśli się z nami uczniowie ze szkół podstawowych.

Licealiści zaprezentowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek w nietypowy sposób sceny o mitycznych bogach (historie, które wciąż pobudzają naszą wyobraźnię) oraz miłośnikach mądrości, czyli filozofach. Młodzież przeniosła się następnie do restauracji, gdzie oczywiście nie mogło zabraknąć sałatki greckiej oraz frappe. Na koniec uczniowie naszej szkoły zatańczyli piękną ZORBĘ.

Naszym gościom ze szkół podstawowych dziękujemy za mile spędzony wspólny czas. Do zobaczenia!

                                                                      

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja