18 grudnia 2019 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku wzięli udział w Dniu „Języków (nie)obcych dla mediów i biznesu", którego organizatorem była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

W wydarzeniu wzięło udział około 100 uczestników z 16 szkół średnich z Konina oraz okolic. Podczas imprezy uczniowie wzięli udział w wykładach, warsztatach teatralnych i językowych oraz mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych poprzez udział w konkursach: recytatorskim i tłumaczeniowym w języku angielskim oraz niemieckim, a także w konkursie o mediach anglo- i niemieckojęzycznych pt.; „Facebook i Mercedes”.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces zajmując wysokie miejsca podczas konkursów.

W konkursie recytatorskim w języku niemieckim zdobyliśmy:

II miejsce - Jakub Loba recytując wiersz "Mailied" Johann Wolfgang von Goethe

III miejsce - Jakub Mituta recytując wiersz "Handschuh" Friedrich Schiller

oraz wyróżnienie - Mikołaj Zieliński recytując wiersz "Gefunden" Johann Wolfgang von Goethe

W konkursie o mediach „Facebook i Mercedes” nasza drużyna w składzie: Patryk Jesiołowski, Aleksander Skowroński oraz Jakub Spławski zajęli bezkonkurencyjnie I miejsce.

Nagrodzeni otrzymali dyplomy, bony podarunkowe Empik oraz gadżety promocyjne PWSZ.

Gratulujemy!

office365 1 4