• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

W piątek 13 grudnia 2019 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył się finał XXIII Konkursu Ortograficznego „Spotkanie z panem Ambrożym”. Tradycyjnie w zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii brali udział przedstawiciele szkół średnich Powiatu Tureckiego. Konkurs rozegrano w dwóch etapach: dyktando i quiz ortograficzny. Wyniki pierwszej, pisemnej części, pozwoliły wyłonić finalistów, którzy jak co roku wzięli udział w drużynowej rywalizacji. Motywem przewodnim tegorocznej edycji był pech, który towarzyszy Ambrożemu w sytuacjach codziennych i wyjątkowych ( wszak to piątek 13tego). Szczęśliwie zmierzyli się z nim, pokonując 9 arcytrudnych konkurencji, Tomasz Wincenciak (I LO), Kornelia Komorska (ZST) i Aleksandra Szelągowska (ZSR), którzy zwyciężyli w zmaganiach drużynowych. Z dyktandem najlepiej poradziła sobie Monika Ogrodowczyk (I LO), tym samym otrzymała tytuł Mistrza Ortografii i nagrodę główną. Wśród publiczności najlepszą znajomością zasad ortografii wykazała się Oliwia Stencel.

Jak co roku organizatorkami konkursu były p. Mariola Maciaszek i p. Katarzyna Szczepanik. Narody dla uczestników ufundowały Starostwo Powiatowe w Turku i Rada Rodziców I LO.

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja