• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Z okazji Mikołajek uczniowie klas 1F i 1I  10 grudnia 2019  wyruszyli  do Warszawy.

Uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie miasta od Placu Zamkowego i Kolumny Zygmunta.  Stolica przywitała młodzież o godz. 11.15  hejnałem granym przez trębacza raz na dobę  w oknie bramy zamkowej.  Po krótkim wstępie muzycznym wszyscy udali się na przechadzkę po zamku,  Arkadach Kubickiego i  nowo powstałych ogrodach oraz obejrzeli prezentację multimedialną o Zamku Królewskim w okresie do II wojny światowej, podczas wojny i w czasie odbudowy.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Młodzież mogła obejrzeć kompleks budynków oraz sale obrad obu izb parlamentu. Podczas spaceru po korytarzach sejmowych uczniowie LO spotkali senatora Michała Kamińskiego, z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po wizycie na Wiejskiej młodzież udała się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie eksplorowała sale wystawowe, poznawała tajniki nauk ścisłych i wykonywała eksperymenty.

Wieczorem w drodze do Wilanowa uczniowie podziwiali miasto ozdobione przepięknymi świątecznymi iluminacjami. Na koniec dotarli do Królewskich Ogrodów Światła w rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Ubrane w mnóstwo kolorowych lampek i światełek alejki, drzewa, budynki i rabaty świecących tulipanów zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie i wywołały okrzyki zachwytu.  

Wyjazd do stolicy i wspólne spędzanie czasu stanowił dla uczniów klas 1F i 1I doskonałą integrację. Po dniu pełnym wrażeń  młodzież wróciła do domu zmęczona, ale zadowolona.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: Iwona Rosiak, Przemysław Przysło, Katarzyna Wituła i Ewa Myśler- Perlińska.

 

IMG 20191210 104344

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja