Z okazji Mikołajek uczniowie klas 1F i 1I  10 grudnia 2019  wyruszyli  do Warszawy.

Uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie miasta od Placu Zamkowego i Kolumny Zygmunta.  Stolica przywitała młodzież o godz. 11.15  hejnałem granym przez trębacza raz na dobę  w oknie bramy zamkowej.  Po krótkim wstępie muzycznym wszyscy udali się na przechadzkę po zamku,  Arkadach Kubickiego i  nowo powstałych ogrodach oraz obejrzeli prezentację multimedialną o Zamku Królewskim w okresie do II wojny światowej, podczas wojny i w czasie odbudowy.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Młodzież mogła obejrzeć kompleks budynków oraz sale obrad obu izb parlamentu. Podczas spaceru po korytarzach sejmowych uczniowie LO spotkali senatora Michała Kamińskiego, z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po wizycie na Wiejskiej młodzież udała się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie eksplorowała sale wystawowe, poznawała tajniki nauk ścisłych i wykonywała eksperymenty.

Wieczorem w drodze do Wilanowa uczniowie podziwiali miasto ozdobione przepięknymi świątecznymi iluminacjami. Na koniec dotarli do Królewskich Ogrodów Światła w rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Ubrane w mnóstwo kolorowych lampek i światełek alejki, drzewa, budynki i rabaty świecących tulipanów zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie i wywołały okrzyki zachwytu.

Wyjazd do stolicy i wspólne spędzanie czasu stanowił dla uczniów klas 1F i 1I doskonałą integrację. Po dniu pełnym wrażeń  młodzież wróciła do domu zmęczona, ale zadowolona.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: Iwona Rosiak, Przemysław Przysło, Katarzyna Wituła i Ewa Myśler- Perlińska.

IMG 20191210 104344