• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 #RazemNaŚwięta

MIKOŁAJKOWY KONCERT CHARYTATYWNY DLA WIKTORA I ŁUKASZA

 

6 grudnia 2019 r. już po raz czwarty w naszej szkole odbył się koncert charytatywny. Program artystyczny miał na celu połączyć świąteczny klimat z niesieniem pomocy innym. Do akcji włączyliśmy także kiermasze, andrzejkowy i mikołajkowy, na których można było za symboliczną kwotę zakupić ciasta i ozdoby świąteczne.

 

Wiktor Bergandy to dziewięcioletni mieszkaniec gminy Malanów. Chłopiec cierpi na Klątwę Ondyny, która jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą. To zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji - zdrowy człowiek oddycha automatycznie, zaś chory na Klątwę Ondyny musi pamiętać o tym, by wziąć oddech.

 

Łukasz Podgórski to absolwent naszego liceum, którego także chcemy wspierać w zmaganiach z niepełnosprawnością przekazując pieniądze na kosztowne rehabilitacje, a także energię i radość w każdej chwili.

 

Łącznie zebraliśmy 3750zł. Bardzo dziękujemy każdemu kto włączył się w akcję. 

 

Samorząd Uczniowski

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja