• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

Klasa 2B na UAM w Kaliszu

2 grudnia wspólnie z klasą 1b i 3b wybraliśmy się na uniwersytet Adama Mickiewicza w Kaliszu. Opiekę nad nami sprawowały panie: Renata Spławska, Alicja Pokrywiecka, Agnieszka Rychlik. Wykłady odbyły się na Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego. Tym razem przeznaczone były dla wszystkich klas licealnych 1-3.

Pierwsze zajęcia prowadziła profesor Justyna Szczęsna. Ich tytuł brzmiał "Pułapki autobiografizmu. czyli jak pisać o sobie”. Pani profesor opowiedziała nam kiedy zaczęły powstawać pierwsze książki autobiograficzne, dowiedzieliśmy się czym jest samo pojęcie autobiografizmu, poznaliśmy różne gatunki książek autobiograficzny zarówno dawne jak i współczesne. Wiemy już także czym jest trójkąt autobiograficzny, na którym opiera się cała zasada pisania o samym sobie. O owych pułapkach jakie zastawia na nas autor dowiedzieliśmy się w oparciu o literaturę Witolda Dąbrowicza. Były to m.in. Dziennik Dąbrowicza. Rozmowa z Dąbrowiczem a także Testament Dąbrowicza.

Tematem drugich zajęć był wykład pt. "Styk kultur, który nie musi być szokiem" poprowadzony przez profesora Michała Jarneckiego. Dotyczył on zjawiska szoku kulturowego, tego czym jest i gdzie możemy go doświadczyć. Wykład był w pełni oparty o własne przeżycia profesora, który z pełnym zaangażowaniem opowiadał nam o różnych zwyczajach i tradycjach, jakich doświadczył podróżując po świecie. Ważnym elementem wykładu była bogata w zdjęcia prezentacja, dzięki której mieliśmy okazję poznać nietypowe zwyczaje plemion z Afryki, czy Australii oraz usłyszeć kilka ciekawych rzeczy na temat znanych nam już kultur, takich jak Żydzi czy Muzułmanie.

Jak zwykle UAM w Kaliszu nie zawiódł nas, dając nam możliwość uczestniczenia w zarówno interesujących jak i poszerzających naszą wiedzę zajęciach, które sprawiły, że mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci.

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja