• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

Klasa 2B na UAM w Kaliszu

2 grudnia wspólnie z klasą 1b i 3b wybraliśmy się na uniwersytet Adama Mickiewicza w Kaliszu. Opiekę nad nami sprawowały panie: Renata Spławska, Alicja Pokrywiecka, Agnieszka Rychlik. Wykłady odbyły się na Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego. Tym razem przeznaczone były dla wszystkich klas licealnych 1-3.

Pierwsze zajęcia prowadziła profesor Justyna Szczęsna. Ich tytuł brzmiał "Pułapki autobiografizmu. czyli jak pisać o sobie”. Pani profesor opowiedziała nam kiedy zaczęły powstawać pierwsze książki autobiograficzne, dowiedzieliśmy się czym jest samo pojęcie autobiografizmu, poznaliśmy różne gatunki książek autobiograficzny zarówno dawne jak i współczesne. Wiemy już także czym jest trójkąt autobiograficzny, na którym opiera się cała zasada pisania o samym sobie. O owych pułapkach jakie zastawia na nas autor dowiedzieliśmy się w oparciu o literaturę Witolda Dąbrowicza. Były to m.in. Dziennik Dąbrowicza. Rozmowa z Dąbrowiczem a także Testament Dąbrowicza.

Tematem drugich zajęć był wykład pt. "Styk kultur, który nie musi być szokiem" poprowadzony przez profesora Michała Jarneckiego. Dotyczył on zjawiska szoku kulturowego, tego czym jest i gdzie możemy go doświadczyć. Wykład był w pełni oparty o własne przeżycia profesora, który z pełnym zaangażowaniem opowiadał nam o różnych zwyczajach i tradycjach, jakich doświadczył podróżując po świecie. Ważnym elementem wykładu była bogata w zdjęcia prezentacja, dzięki której mieliśmy okazję poznać nietypowe zwyczaje plemion z Afryki, czy Australii oraz usłyszeć kilka ciekawych rzeczy na temat znanych nam już kultur, takich jak Żydzi czy Muzułmanie.

Jak zwykle UAM w Kaliszu nie zawiódł nas, dając nam możliwość uczestniczenia w zarówno interesujących jak i poszerzających naszą wiedzę zajęciach, które sprawiły, że mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci.

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja