• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

LO w Berlinie

28 listopada 2019r. młodzież z LO wybrała się na wycieczkę do stolicy Niemiec - Berlina. Uczniowie z niecierpliwością czekali na wyjazd. Dla wielu z nich był to pierwszy pobyt za granicą i pierwsze spotkanie z obcokrajowcami.

Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Uczniowie zobaczyli m.in.: symbol miasta - Bramę Brandenburską i Plac Paryski, aleję Unter den Linden, Plac Poczdamski, Reichstag - siedzibę parlamentu niemieckiego, fragmenty Muru Berlińskiego i Check-Point-Charlie - w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych pomiędzy NRD a Berlinem Zachodnim. Wielu informacji związanych z historią XXw. dostarczyła również wystawa w Muzeum „Topografia Terroru” obrazująca system faszystowski, sprawców zbrodni i różne grupy ofiar nazistowskiego reżimu.

Oprócz zwiedzania miasta uczestnicy wycieczki mieli okazję poczuć atmosferę przedświąteczną na słynnym Jarmarku Bożonarodzeniowym na Alexanderplatz - jednym z głównych placów Berlina Wschodniego. Młodzież mogła zobaczyć Weihnachtspyramide i wesołe miasteczko, poznać smaki potraw i specjałów świątecznych, obserwować tradycje adwentowe oraz dotknąć ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych. Wyjazd do stolicy Niemiec był również dla wszystkich świetnym treningiem językowym. Uczniowie mieli doskonałą okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w sytuacjach życia codziennego: w sklepie czy restauracji. Podczas krótkiego pobytu w Berlinie uczestnicy wycieczki wykazywali duże zaangażowanie, aktywność, ciekawość, samodzielność w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami wycieczki były: Ewa Myśler-Perlińska, Ewelina Michalak, Mariola Maciaszek i Katarzyna Jurkiewicz.

Katarzyna Perlińska, kl. I E

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja