• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

 

Dnia 5 listopada 2019 roku klasa 3B pod opieką Pani Agnieszki Rychlik i Pani Moniki Grzelczak wzięła udział w przedostatnich wykładach na WP-A w Kaliszu.

Pierwsze warsztaty prowadził Pan Magister Leszek Kubiak. Dotyczyły one emocji zatrzymanych na fotografiach. Możemy nazwać naszym ulubionym wykładowcą. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w modelingu i pracy fotografa na planie zdjęciowym. Uświadomiliśmy sobie, że bycie modelem/modelką jest dużo trudniejsze, niż się wydaje. Ważne są emocje, które oddaje osoba fotografowana. Po analizie naszych autorskich zdjęć przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Dobraliśmy się w pary i losowaliśmy karteczkę. Na każdej z nich były emocje, które musieliśmy pokazać a zostały one zarejestrowane na zdjęciach. Były to na przykład: radość, pożądanie, złość, smutek, strach. Wszyscy dobrze poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Te warsztaty nauczyły nas obycia wśród kamer i obiektywów, co jest potrzebne w pracy dziennikarza.

Kolejne zajęcia poprowadził Pan Magister Krzysztof Łużyński. Na wstępie zapoznaliśmy się z rodzajami programów graficznych i teorią z tym związaną. Wykładowca pokazał nam różnice pomiędzy grafiką przystosowaną do druku a taką, która potrzebna jest do zdjęć wyświetlanych na monitorach. Używa się do nich zupełnie innych programów. Następnie rozpoczęliśmy prace w programie Adobe Photoshop. Naszym zadaniem było edytowanie zdjęcia oraz dodanie do niego osoby w taki sposób, by była ona idealnie wkomponowana w tło. Zmienialiśmy parametry zdjęć, usuwaliśmy niechciane rzeczy, bawiliśmy się barwami. Rezultaty były zadowalające. Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z profesjonalnymi aplikacjami służącymi do obrabiania obrazów. Byliśmy zaskoczeni poziomem trudności zadania, jednak wszyscy daliśmy radę.

Jedne z naszych ostatnich wykładów były bardzo ciekawe i inne od poprzednich. W drodze powrotnej jednogłośnie uznaliśmy, że to był dobrze spędzony czas.

Gabriela Wachowska, Klasa IIIB

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja