• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

 

Dnia 5 listopada 2019 roku klasa 3B pod opieką Pani Agnieszki Rychlik i Pani Moniki Grzelczak wzięła udział w przedostatnich wykładach na WP-A w Kaliszu.

Pierwsze warsztaty prowadził Pan Magister Leszek Kubiak. Dotyczyły one emocji zatrzymanych na fotografiach. Możemy nazwać naszym ulubionym wykładowcą. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w modelingu i pracy fotografa na planie zdjęciowym. Uświadomiliśmy sobie, że bycie modelem/modelką jest dużo trudniejsze, niż się wydaje. Ważne są emocje, które oddaje osoba fotografowana. Po analizie naszych autorskich zdjęć przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Dobraliśmy się w pary i losowaliśmy karteczkę. Na każdej z nich były emocje, które musieliśmy pokazać a zostały one zarejestrowane na zdjęciach. Były to na przykład: radość, pożądanie, złość, smutek, strach. Wszyscy dobrze poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Te warsztaty nauczyły nas obycia wśród kamer i obiektywów, co jest potrzebne w pracy dziennikarza.

Kolejne zajęcia poprowadził Pan Magister Krzysztof Łużyński. Na wstępie zapoznaliśmy się z rodzajami programów graficznych i teorią z tym związaną. Wykładowca pokazał nam różnice pomiędzy grafiką przystosowaną do druku a taką, która potrzebna jest do zdjęć wyświetlanych na monitorach. Używa się do nich zupełnie innych programów. Następnie rozpoczęliśmy prace w programie Adobe Photoshop. Naszym zadaniem było edytowanie zdjęcia oraz dodanie do niego osoby w taki sposób, by była ona idealnie wkomponowana w tło. Zmienialiśmy parametry zdjęć, usuwaliśmy niechciane rzeczy, bawiliśmy się barwami. Rezultaty były zadowalające. Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z profesjonalnymi aplikacjami służącymi do obrabiania obrazów. Byliśmy zaskoczeni poziomem trudności zadania, jednak wszyscy daliśmy radę.

Jedne z naszych ostatnich wykładów były bardzo ciekawe i inne od poprzednich. W drodze powrotnej jednogłośnie uznaliśmy, że to był dobrze spędzony czas.

Gabriela Wachowska, Klasa IIIB

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja