• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

Uczeń naszego liceum z klasy 1Cg o profilu biologiczno-chemicznym Mateusz Rosiak zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie „Pasja,Profesja,Powołanie” zorganizowanym przez PUP w Turku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Uczeń przedstawił prezentację pt. „Pasja drogą do kariery zawodowej”.

W finale konkursu swoje prace zaprezentowały również uczennice Michalina Bartosik, Alicja Walkowska z klasy 1Dg, Agata Drabina z klasy 1Gg, Julia Krysztoforska z klasy 1Hg.

Spotkanie inauguracyjne konkursu odbyło się w siedzibie TIP w Turku, które poprowadziły przedstawicielki PUP w Turku Pani Beata Bartczak – dyrektor PUP i Pani Mirosława Wawrzyniak - doradca zawodowy. Dyrektor PUP na wstępie wyjaśniła, że celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów, możliwość wykorzystania ich w planowaniu własnej ścieżki kariery. Zastępca dyrektora PUP Pani Renata Kukulska-Kurzaj w swoim wystąpieniu pokazała uczestnikom rozwój zawodowy człowieka według psychologa Donalda Supera, który składa się z pięciu stadiów: rośnięcia, eksploracji (próbowania), stabilizacji, zachowania status quo i schyłkowego.

Dyrektor PUP zaprosiła ciekawych ludzi, którzy opowiedzieli zgromadzonym na spotkaniu o swojej drodze do kariery: Beatę Dębowską–Grabarę (lekarza), Elżbietę Kubską-Bielawę (menagera projektów logistycznych z Sun Garden), Artura Blimera (marynarza), Damiana Jaskółę (przedstawiciela „Mirandy”) i Marka Kukulskiego (przedstawiciela Mleczarni „Turek”). Wszyscy zaproszeni goście skupili uwagę uczestników swoimi opowieściami. Wzruszali się zarówno opowiadający, jak i słuchający.

Kolejnym etapem przygotowań do konkursu były warsztaty z zakresu kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Ćwiczenia praktyczne dotyczyły rozwijania umiejętności dostrzegania i nazywania swoich mocnych stron, wytyczania celów za pomocą modelu SMART i efektywnego gospodarowania czasem. Uczniowie naszego liceum bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Druga część warsztatów odbyła się w Technikum w Turku. Podczas tych warsztatów uczniowie ćwiczyli umiejętność wyrażania emocji i sztukę autoprezentacji.

W czasie przygotowań prac konkursowych uczniowie mieli stały kontakt z doradcami zawodowymi
z PUP w Turku oraz pomoc nauczycieli podstaw przedsiębiorczości z naszego LO: Pani Emilii Bartczak-Bouali i Aliny Sobkowskiej.

Prezentacja wybranych prac miała miejsce 14 listopada 2019r. w siedzibie PUP w Turku. W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie trzech laureatów, którzy otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Opracowanie Emilia Bartczak-Bouali

 

 

bou

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja