• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

Z jakiej dziedziny Werner Karl Heisenberg otrzymał Nagrodę Nobla? (odp. fizyka) Jak nazywał się ostatni przywódca NRD? (odp. E. Honecker) W jakim wieku Mozart skomponował swój pierwszy utwór muzyczny? (odp. 6 lat) Kim był Franz Kafka? (odp. austriackim pisarzem) Od kiedy A. Merkel piastuje urząd kanclerza Niemiec? (odp. od 2005) Co oznacza skrót AfD? (Alternative für Deutschland- partia polityczna) Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy IX. drużynowego konkursu krajoznawczego o krajach niemieckiego obszaru językowego organizowanego przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie. IX edycja konkursu poświęcona była sławnym i znanym postaciom szeroko pojętej kultury, nauki, polityki, sportu z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Pytania dotyczyły postaci zarówno historycznych jak i współczesnych. W konkursie wzięło udział 9 drużyn ze szkół ponadpodstawowych z regionu wschodniej Wielkopolski: Konin, Turek, Słupca, Września, Zagórów i Kleczew. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominika Zieniewicz z kl. 1D, Błażej Knapkiewicz z kl. 1D i Katarzyna Perlińska z kl. 1E dobrze poradziła sobie z odpowiedziami i ostatecznie zajęła IV. miejsce. Zdobyta podczas przygotowań wiedza i udział w konkursie zaprocentują z pewnością w przyszłości na egzaminach jak i w życiu zawodowym. Katarzyna Perlińska

cbbbbcbcn

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja