• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

Z jakiej dziedziny Werner Karl Heisenberg otrzymał Nagrodę Nobla? (odp. fizyka) Jak nazywał się ostatni przywódca NRD? (odp. E. Honecker) W jakim wieku Mozart skomponował swój pierwszy utwór muzyczny? (odp. 6 lat) Kim był Franz Kafka? (odp. austriackim pisarzem) Od kiedy A. Merkel piastuje urząd kanclerza Niemiec? (odp. od 2005) Co oznacza skrót AfD? (Alternative für Deutschland- partia polityczna) Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy IX. drużynowego konkursu krajoznawczego o krajach niemieckiego obszaru językowego organizowanego przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie. IX edycja konkursu poświęcona była sławnym i znanym postaciom szeroko pojętej kultury, nauki, polityki, sportu z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Pytania dotyczyły postaci zarówno historycznych jak i współczesnych. W konkursie wzięło udział 9 drużyn ze szkół ponadpodstawowych z regionu wschodniej Wielkopolski: Konin, Turek, Słupca, Września, Zagórów i Kleczew. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominika Zieniewicz z kl. 1D, Błażej Knapkiewicz z kl. 1D i Katarzyna Perlińska z kl. 1E dobrze poradziła sobie z odpowiedziami i ostatecznie zajęła IV. miejsce. Zdobyta podczas przygotowań wiedza i udział w konkursie zaprocentują z pewnością w przyszłości na egzaminach jak i w życiu zawodowym. Katarzyna Perlińska

cbbbbcbcn

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja