• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Licealiści na wykładach

18 października 2019r.  klasa 3B razem z panią Agnieszką Rychlik i panią Moniką Grzelczak po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyła w wykładach na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. 

     Klasa podzielona na dwie grupy miała okazję poczuć się jak przyszli studenci. Pierwsze zajęcia przeprowadził z nami dr Przemysław Gąsiorek. Wykładowca ciekawie opowiadał o psychologii, psychologii humanistycznej, mowił i świadomości człowieka i nawiązywał do nauk związanych nie tylko z psychologią i filozofią. Zadawał nam dużo pytań, tym samym zmuszał nas do myślenia nad poprawną odpowiedzią, która nie zawsze była oczywista. Dowiedzieliśmy się, że z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić czy dziecko w przyszłości osiągnie sukces. Zajęcia były bardzo interesujące, a wszyscy zasłuchani, w skupieniu próbowaliśmy zrozumieć istotę tej nauki i jak najwięcej zapamiętać.

    Drugie wykłady przeprowadziła z nami pani mgr Anna Linkowska. Dotyczyły one w głównej mierze Power Pointa i tego jakie błędy najczęściej popełniamy tworząc prezentacje. Poznaliśmy też skąd pochodzą emotikony, historię pierwszych obrazków oraz kiedy pojawiły się pierwsze gazety i książki z ilustracjami. Dostaliśmy wiele cennych wskazówek co zrobić aby uatrakcyjnić naszą prezentację, czego nie robić i skąd brać grafiki. Wykłady z pewnością były bardzo przydatne i interesujące, szczególnie dla uczniów którzy planują korzystać z prezentacji jako pomocy naukowej lub pracy na lepszą ocenę. 

    Wspólnie uznaliśmy wykłady za niezwykle udane i nie możemy doczekać się ponownych odwiedzin na WPA UAM w Kaliszu. 

                                                                                   Martyna Fajkowska 3B

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja