• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Licealiści na wykładach

18 października 2019r.  klasa 3B razem z panią Agnieszką Rychlik i panią Moniką Grzelczak po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyła w wykładach na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. 

     Klasa podzielona na dwie grupy miała okazję poczuć się jak przyszli studenci. Pierwsze zajęcia przeprowadził z nami dr Przemysław Gąsiorek. Wykładowca ciekawie opowiadał o psychologii, psychologii humanistycznej, mowił i świadomości człowieka i nawiązywał do nauk związanych nie tylko z psychologią i filozofią. Zadawał nam dużo pytań, tym samym zmuszał nas do myślenia nad poprawną odpowiedzią, która nie zawsze była oczywista. Dowiedzieliśmy się, że z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić czy dziecko w przyszłości osiągnie sukces. Zajęcia były bardzo interesujące, a wszyscy zasłuchani, w skupieniu próbowaliśmy zrozumieć istotę tej nauki i jak najwięcej zapamiętać.

    Drugie wykłady przeprowadziła z nami pani mgr Anna Linkowska. Dotyczyły one w głównej mierze Power Pointa i tego jakie błędy najczęściej popełniamy tworząc prezentacje. Poznaliśmy też skąd pochodzą emotikony, historię pierwszych obrazków oraz kiedy pojawiły się pierwsze gazety i książki z ilustracjami. Dostaliśmy wiele cennych wskazówek co zrobić aby uatrakcyjnić naszą prezentację, czego nie robić i skąd brać grafiki. Wykłady z pewnością były bardzo przydatne i interesujące, szczególnie dla uczniów którzy planują korzystać z prezentacji jako pomocy naukowej lub pracy na lepszą ocenę. 

    Wspólnie uznaliśmy wykłady za niezwykle udane i nie możemy doczekać się ponownych odwiedzin na WPA UAM w Kaliszu. 

                                                                                   Martyna Fajkowska 3B

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja