W ramach kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt.,, Narkotyki i dopalacze zabijają” przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji 17.10.2019r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji i Sanepidu, w którym uczestniczyli uczniowie klas : 1 Cg, 1Ig, 1 F, 1 G, 2F.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych , prawnych , jak i społecznych uzależnienia od substancji.