• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

I miejsce w Wielkopolskim Konkursie Świadomego Obywatelstwa.

Weronika Dziamara z klasy 1 Dg zdobyła I miejsce w Wielkopolskim Konkursie Świadomego Obywatelstwa #glosujedecyduje. Opiekunem jest pani Iwona Rosiak. Organizatorem Konkursu był Zarząd Województwa Wielkopolskiego z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Weronika w I etapie musiała nakręciła spot promujący świadome głosowanie w wyborach. Gościnnie wystąpiły w nim Sara Buchali i Maja Chrzempiec. W ciągu 120 sekund uczennica musiała zachęcić do partycypacji politycznej. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ czas filmiku był bardzo krótki…ale udało się!

II etap składający się z 2 częsci odbył się w Lesznie w dniu 4 października 2019 roku. Etap ten podzielony był na 2 części. Pierwszy z nich -pisemny- dotyczył pierwszych wolnych wyborów i obejmował 20 pytań. Pytania były trudne i zaskakujące, np. frekwencja wyborów w 2017 roku. Weronika świetnie poradziła sobie z pytaniami i uzyskała bardzo wysoką liczbę punktów.

Kolejną formą zmagań był teleturniej z udziałem publiczności. Uczestnicy losowali zestaw pytań, a czas ich przygotowania do odpowiedzi wyznaczała długość nakręconego spotu. Weronika wylosowała tajemniczy zestaw, który okazał się bardzo szczęśliwy. Licealistka podzieliła się z publicznością ogromną wiedzą dotyczącą historii wolnych wyborów, ale także świadomego obywatelstwa.

Kreatywność, wiedza i umiejętności jakimi wykazała się Weronika pozwoliły jej zdobyć I miejsce!

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja