• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Nasi  uczniowie aktorami w Instalacji historyczno -edukacyjnej 

 „1938-1945 Historia prawdziwa”.

Dnia 29 września 2019 roku pasjonaci historii z klasy 1 A, 1 Bg  pod opieką pani Iwony Felisiak- Klechy, pani Anny Adamczyk oraz pani Iwony Rosiak brali udział w Instalacji historyczno -edukacyjnej  „1938-1945 Historia prawdziwa”. Aktorzy biorący udział, a wśród nich  uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, przenieśli uczestników w czasy II wojny światowej. 

Młodzież  I LO bardzo zaangażowała się w projekt, dzięki czemu  mogliśmy dotknąć żywej lekcji historii. Emocje odgrywały tutaj ogromną rolę. W tym dniu staliśmy się uczestnikami, a zarazem świadkami okrutnych zdarzeń sprzed 80 lat.

Nasi uczniowie przedstawili m.in. fragment  Mordu Katyńskiego, Powstania Warszawskiego oraz walk ulicznych. Ogromne poruszenie wśród uczestników Instalacji spowodował piec krematoryjny , jak również fragment obozu koncentracyjnego. Niezapomniane było również  przesłuchanie żołnierzy polskich .Emocje sięgały zenitu, gdy rozlegał się dźwięk imitujących wybuchy bomb, odgłosy karabinów i eksplodujących  granatów. Strach, przerażenie, wzruszenie, płacz to tylko niektóre emocje, jakie towarzyszyły zwiedzającym inscenizacji i cisza …po wyjściu z centrum wojny. A później już tylko  ulga , że to była tylko lub aż instalacja historyczna. Ulga, że nie dzieje się to naprawdę. Wspaniała „żywa lekcja historii”, która na pewno pozostanie na długo w Naszej pamięci.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja