• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Nasi  uczniowie aktorami w Instalacji historyczno -edukacyjnej 

 „1938-1945 Historia prawdziwa”.

Dnia 29 września 2019 roku pasjonaci historii z klasy 1 A, 1 Bg  pod opieką pani Iwony Felisiak- Klechy, pani Anny Adamczyk oraz pani Iwony Rosiak brali udział w Instalacji historyczno -edukacyjnej  „1938-1945 Historia prawdziwa”. Aktorzy biorący udział, a wśród nich  uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, przenieśli uczestników w czasy II wojny światowej. 

Młodzież  I LO bardzo zaangażowała się w projekt, dzięki czemu  mogliśmy dotknąć żywej lekcji historii. Emocje odgrywały tutaj ogromną rolę. W tym dniu staliśmy się uczestnikami, a zarazem świadkami okrutnych zdarzeń sprzed 80 lat.

Nasi uczniowie przedstawili m.in. fragment  Mordu Katyńskiego, Powstania Warszawskiego oraz walk ulicznych. Ogromne poruszenie wśród uczestników Instalacji spowodował piec krematoryjny , jak również fragment obozu koncentracyjnego. Niezapomniane było również  przesłuchanie żołnierzy polskich .Emocje sięgały zenitu, gdy rozlegał się dźwięk imitujących wybuchy bomb, odgłosy karabinów i eksplodujących  granatów. Strach, przerażenie, wzruszenie, płacz to tylko niektóre emocje, jakie towarzyszyły zwiedzającym inscenizacji i cisza …po wyjściu z centrum wojny. A później już tylko  ulga , że to była tylko lub aż instalacja historyczna. Ulga, że nie dzieje się to naprawdę. Wspaniała „żywa lekcja historii”, która na pewno pozostanie na długo w Naszej pamięci.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja