• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

 Rowerami po „pojezierzu tureckim”
 
Już od kilku lat wrzesień to termin szkolnego rajdu rowerowego. W tym roku wspólny wyjazd odbył się pod hasłem „Na wschodnie rubieże Powiatu Tureckiego”. 24 września o godz. 9.00 pod opieka p. Marioli Maciaszek i p. Witolda Wojciechowskiego wyruszyliśmy sprzed szkoły dość okrojoną ekipą. Prognozy pogody były bardzo obiecujące, miało być ponad 20 stopni, jednak od rana towarzyszyła nam gęsta mgła. Przez kilka godzin na próżno czekaliśmy, aż pojawi się zapowiadane słońce, zwłaszcza że ciepło nie było nikomu z nas. Głównym punktem naszej trasy był Uniejów, ale zmierzaliśmy do niego okrężną trasą wyznaczoną przez kolejne punkty „pojezierza tureckiego”. Przyglądaliśmy się temu, jak kopalnia „Adamów” wpłynęła na zmianę krajobrazu naszego powiatu, najpierw więc zatrzymaliśmy się w Bogdałowie, a potem przy nowych zbiornikach pokopalnianych w Janiszewie i Koźminie. Rozmawiając o metodach zagospodarowania terenu, raczyliśmy się owocami rokitnika – może dobre jako dodatek do dżemu, ale na surowo strasznie kwaśne. 
W Kozubowie przeprawiliśmy się na drugą stronę Warty i przez Kuczki dotarliśmy do Uniejowa. Na licznikach mieliśmy już ponad 45 km. Po dłuższej przerwie i przejażdżce ścieżką dydaktyczną „Zieleń” ruszyliśmy w drogę powrotną. Niektórym jednak spora dawka węglowodanów, białka i całej reszty nie wiadomo czego jakoś w ogóle nie pomogła. Na każdym postoju z rowerów zsuwały się dwie „padliny”, które marzyły tylko o tym, by znaleźć dla siebie miejsce na krótką drzemkę. Przez Radyczyny i Rzechtę dojechaliśmy do znanego wszystkim zbiornika w Przykonie, a że wreszcie pojawiło się słońce i temperatura wzrosła znacząco, to zrobiło się całkiem przyjemnie. Pozostało nam już tylko lazurowe jeziorko i powrót do Turku. 
Na licznikach mieliśmy prawie 80 km – mniej niż w ubiegłym roku, ale dystans całkiem godziwy. Teraz nie pozostaje nic innego, jak szukać nowych pomysłów i czekać na kolejne propozycje wyjazdów. Może będzie nas więcej. 
Lena Pilarek, kl. IIe
 
 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja