• '
  '
 • '
  '
 • '
  '

 

Sukces Mikołaja Zielińskiego w XVIII Ogólnopolskich Teatralnych Spotkaniach Młodych "Czwarta Ściana"

W dniach 12-13 września 2020 r. odbyły się w Turku poraz XVIII Ogólnopolskie Teatralne Spotkania Młodych "Czwarta Ściana". Nazwa festiwalu wywodzi się z przełamania granicy między widzami a aktorami w teatrze. W rzeczywistości scena otoczona jest zwykle trzema ścianami, a czwarta jest wyłącznie konwencjonalna. W tym roku festiwal odbył się w sposób nietypowy, spektali nie oglądaliśmyw wersji stacjonarnej, lecz poprzez nagrania. W festiwalu udział wziął uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Turku Mikołaj Zieliński przedstawiając monodram (sztuka jednego aktora na scenie) pt. "To Ja" w reżyserii Michała Zielińskiego i Sylwii Przybylskiej. Główny bohater spektaklu zastanawia się nad sensem naszego życia oraz szuka celu, dla którego żyjemy. Często błądzimy, tracimy nadzieję, ale ważne jest to żeby się nie poddawać i mimo napotykanych trudności nie tracić optymizmu.

Komisja Artystyczna w składzie:

 • Anna Stawieray – Vizual Art Studio, artysta sztuk wizualnych,
 • Przemysław Wasilkowski – aktor, dyrektor sztuk teatralnych,
 • Jarosław Wasik – muzyk, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

po obejrzeniu 7 spektakli online zakwalifikowanych do konkursu przyznała I NAGRODĘ – naszemu uczniowi MIKOŁAJOWI ZIELIŃSKIEMU. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

E.Michalak

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

tarczakolor mala

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, opiekun Pan Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Piotr Wojciński, tytuł Finalisty 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Pan Paweł Żebrowski

Lokalizacja