• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

I A na wykładach

   Dnia 6 marca klasa IA – jako klasa humanistyczna, po raz kolejny wzięliśmy udział w wykładach na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Pod opieką naszych nauczycielek języka polskiego, Pani Alicji Pokrywieckiej i Pani Renaty Spławskiej. Wróciliśmy pełni wiedzy i doświadczeń,  z myślą o kolejnym wyjeździe.

Pierwsze wykłady były prowadzone przez Panią profesor Monikę Kostrzewę. Głównym tematem tego spotkania był dress code. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest dopasowanie ubioru do okazji. Poznaliśmy odpowiednie kolory oraz ich łączenia. Nie spodziewaliśmy się, że może być to tak ważne, lecz Pani Monika przez swoją prezentację oraz wspólne ćwiczenia, wszystkim nam to uświadomiła. Zostaliśmy oprowadzeni po pracowni, w której znajdowały się niesamowite i jakże różnorodne części ubrań wykonane  przez studentów na zaliczenia semestrów. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem pomysłowości oraz kreatywności. 

Drugi wykład poprowadzony przez Panią mrg Katarzynę Stroję- Bogorę nosił tytuł ,,Emisja Głosu”.Dowiedzieliśmy się jak wyrażać swoje słowa tak, aby odbiorca wyraźnie mógł zrozumieć sens naszej wypowiedzi. Pani magister wytłumaczyła nam jak poprawnie powinniśmy się wyrażać. Przeprowadziła krótkie ćwiczenia, w których dokonała podziału na grupy, gdzie zadaniem było wypowiedzenie zdania ,, Mały ludzik lilipucik” w innych tonacjach głosu. Nauczyło to nas, żebyśmy za każdym razem dokładnie wypowiadali się i nie wstydzili się dobrze ich zaakcentować, jeżeli musielibyśmy użyć np. w wyższej tonacji głosu.

Klasa jednogłośnie wypowiedziała się, że przeprowadzone wykłady były bardzo pouczające, i z pewnością przekazana nam wiedza zostanie przez nas wykorzystana, np. przy wyborze ubrań na zbliżającą się wiosnę. 

Z niecierpliwością czekamy na następne wykłady :) 

 sgsbdt46y6uuiiuiui

wykladsikijhg

wykladzikijj

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja