ZIMOWY RAJD DO WŁADYSŁAWOWA

21 lutego 2020 r. odbył się zimowy rajd pieszy do Władysławowa. O godzinie 14.00 nieliczna, ale za to żądna przygód grupa wyruszyła sprzed budynku Liceum. Pierwszy przystanek zaliczyliśmy na Zdrojkach jeszcze przed wejściem do lasu. Nie było to jednak spowodowane zmęczeniem uczestników, ale zdobyciem świeżo upieczonego bochenka chleba. Konsumpcja podniosła morale grupy i dostarczyła wielu (często skrajnych) emocji. Posileni i zmobilizowani zaczęliśmy właściwą wędrówkę. Posługując się mapami, przedzieraliśmy się przez las, podziwiając przy tym piękno przyrody i słuchając geograficznych ciekawostek. Tego dnia przebyliśmy prawie 20 km. Pogoda była sprzyjająca, a noc złapała nas we wsi Polichno, niecałe 4 km przed końcem trasy. Zaliczyliśmy wtedy, moim zdaniem, najprzyjemniejszy postój. Nie robiąc sobie nic z mrozu, zalegliśmy na poboczu, by obserwować gwiazdy. Niesamowita atmosfera, fenomenalne towarzystwo i ciepła herbata sprawiły, że ta chwila na długo pozostanie w mojej pamięci. Około godziny 19.00 dotarliśmy do celu. Zmęczeni, ale szczęśliwi zameldowaliśmy się w klasach.
Otuchy dodał nam przyjazd pizzy. Po krótkim odpoczynku nadszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich mecz koszykówki. W starciu brały udział dwie drużyny: pierwsza składała się z nauczycieli, a drugą reprezentowali uczniowie. Młodsi rywale dostali tego dnia lekcję pokory – przegrali w zaciętej, bezpardonowej walce.
Po sportowym szaleństwie nadszedł czas na konkurs wiedzowo-twórczy i wspólne muzykowanie. Około godziny 1.00 wszyscy poszli grzecznie spać, czyli rozpoczęły się zajęcia w podgrupach. Rano po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy w drogę powrotną. Trasa nie była ani krótsza, ani łatwiejsza. Około godziny 14.00 powtórnie stanęliśmy przed budynkiem Liceum. Ból nóg ustępował miejsca dumie i nieposkromionej radości. Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale mimo wszystko bardzo zadowoleni.

Aleksandra Sylwestrzak, kl. 1fg

Bardzo dziękujemy dyrekcji i pracownikom szkoły we Władysławowie za gościnę.

office365 1 4

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska

Jakub Banasiak, tytuł Finalisty XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej’’, opiekun Pani Iwona Felisiak-Klecha