Klasa 2b na wykładach

Dnia 21 lutego ponownie, jako klasa dziennikarska, mieliśmy przyjemność odwiedzić Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu. Opiekę nad nami, jak zawsze sprawowały nasze panie nauczycielki: pani Renata Spławska i Alicja Pokrywiecka. Były to pierwsze wykłady w nowym 2020 roku, jednak my jak zwykle wróciliśmy pełni nowych doświadczeń i wiedzy.

Dzisiejsze wykłady dotyczyły fotografii oraz psychologii. Na pierwszych zajęcia z profesorem Leszkiem Kubiakiem ponownie zgłębialiśmy tajemnice fotografii. Dowiedzieliśmy się czym różni się dokument od kreacji. Na wykładzie tym skupiliśmy się głównie na zdjęciach robionych w ruchu, oddających prawdziwe uczucia. Naszym zadaniem było, aby w parach zapozować do zdjęcia i wyrazić dowolne emocje. Nie było to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Musieliśmy użyć wyobraźni i wczuć się w przedstawianą scenę. Na koniec pan Kubiak pokazał nam prace swoich studentów, które wykonują na zaliczenie semestru. Niektóre zdjęcia wyglądały niesamowicie.

Drugi wykład poprowadzony przez dr. Przemysława Gąsiorka nosił tytuł "Czy można przewidzieć, że czterolatek zostanie dyrektorem?". Dotyczył on szeroko pojętej psychologii oraz opierał się na tzw. "teście pokusy", na podstawie którego doktor wytłumaczył nam, jaki wpływ na dzieci ma sposób ich wychowania. Poza tym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak działa ludzki umysł i jak bardzo niezwykłą istotą jest człowiek. Z tego wykładu, każdy z nas wyszedł z głową pełną przemyśleń.

Zdecydowanie ten wyjazd na UAM możemy uznać, za jeden z najlepszych do tej pory. Obydwa wykłady były niezwykle ciekawe i inspirujące. Z każdym wyjazdem uczymy się coraz to nowych rzeczy. Z pewnością, kiedyś ta wiedza zostanie przez nas wykorzystana.

Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia! :)

office365 1 4

tarczakolor malaPiotr Wojtkowiak, tytuł Finalisty - Laureata w wieloetapowej, XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
,,LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1921- 1956. OD TRAKTATU RYSKIEGO DO ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH’’, opiekun Pani Sylwia Smolińska