• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

 

Klasa 2b na wykładach

Dnia 21 lutego ponownie, jako klasa dziennikarska, mieliśmy przyjemność odwiedzić Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu. Opiekę nad nami, jak zawsze sprawowały nasze panie nauczycielki: pani Renata Spławska i Alicja Pokrywiecka. Były to pierwsze wykłady w nowym 2020 roku, jednak my jak zwykle wróciliśmy pełni nowych doświadczeń i wiedzy.

Dzisiejsze wykłady dotyczyły fotografii oraz psychologii. Na pierwszych zajęcia z profesorem Leszkiem Kubiakiem ponownie zgłębialiśmy tajemnice fotografii. Dowiedzieliśmy się czym różni się dokument od kreacji. Na wykładzie tym skupiliśmy się głównie na zdjęciach robionych w ruchu, oddających prawdziwe uczucia. Naszym zadaniem było, aby w parach zapozować do zdjęcia i wyrazić dowolne emocje. Nie było to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Musieliśmy użyć wyobraźni i wczuć się w przedstawianą scenę. Na koniec pan Kubiak pokazał nam prace swoich studentów, które wykonują na zaliczenie semestru. Niektóre zdjęcia wyglądały niesamowicie.

Drugi wykład poprowadzony przez dr. Przemysława Gąsiorka nosił tytuł "Czy można przewidzieć, że czterolatek zostanie dyrektorem?". Dotyczył on szeroko pojętej psychologii oraz opierał się na tzw. "teście pokusy", na podstawie którego doktor wytłumaczył nam, jaki wpływ na dzieci ma sposób ich wychowania. Poza tym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak działa ludzki umysł i jak bardzo niezwykłą istotą jest człowiek. Z tego wykładu, każdy z nas wyszedł z głową pełną przemyśleń.

Zdecydowanie ten wyjazd na UAM możemy uznać, za jeden z najlepszych do tej pory. Obydwa wykłady były niezwykle ciekawe i inspirujące. Z każdym wyjazdem uczymy się coraz to nowych rzeczy. Z pewnością, kiedyś ta wiedza zostanie przez nas wykorzystana.

Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia! :)

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja