20 lutego 2020r. w I Liceum Ogólnokształcącym im.T.Kościuszki w Turku odbył się XIII wernisaż poświęcony działalności artystycznej uczniów.  Była to doskonała okazja, by ujrzeć twórczość licealistów na żywo. Na scenie pojawili się wokaliści, a także instrumentaliści. Prowadzącymi wernisaż byli Julia Szlucha i Paweł Pajszczyk, który również zaprezentował swoje umiejętności muzyczne na fortepianie. Obecni na wernisażu goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie mogli podziwiać także inne przejawy twórczości artystów z ILO. Zaprezentowane zostały obrazy, rysunki, zdjęcia, poezje, a także pyszne wypieki, dzięki którym wszyscy mogli wspólnie świętować Tłusty Czwartek. XIII wernisaż to kolejny dowód na to, że ILO w Turku jest skarbnicą wspaniałych talentów. Wystawa Twórczości uczniów od 13 lat przygotowywana jest przez nauczycieli bibliotekarzy panią Monikę Grzelczak, panią Ewelinę Socką, panią Martynę Zając Andrzejewską. O dobry dzwięk i oświetlenie zadbała obsługa techniczna, uczniowie: Wojciech Zagozda, Aleksander Wysocki, Jakub Loba. Reportaż z wydarzenia przygotowali uczniowie z telewizji szkolnej TVsala100 Paulina Rychlik i Michał Stasiak. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  tego wyjątkowego wieczoru.