• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Klasa 1b na UAM w Kaliszu

W dniu 03.06.2019r. ostatni raz w tym roku odwiedziliśmy uniwersytet w Kaliszu. Jak zawsze były z nami nasze panie nauczycielki pani Renata Spławska i pani Ewelina Socka. Tym razem uczestniczyliśmy w zajęciach z fotografii z panem Leszkiem Kubiakiem oraz w warsztatach artystycznych prowadzonych przez panią Lidię Głazik. Na wykładach fotograficznych dowiedzieliśmy o różnych rodzajach aparatów. Nauczyliśmy się odpowiednio ustawiać parametry, aby zdjęcia wychodziły dużo lepiej. Pan Leszek udzielił nam kilku przydatnych wskazówek, pokazał jak ważną rolę pełni na fotografii światło. Teraz wiemy już że fotografia to tak naprawdę rysowanie światłem. Na koniec sami próbowaliśmy robić zdjęcia sobie wzajemnie. Na drugich zajęciach rozmawialiśmy co nieco o sztuce. Zajęliśmy się tematem rzeźby i staraliśmy się scharakteryzować. Potem przyszedł czas na praktykę. Każdy z nas dostał za zadanie uformowanie rzeźby z gliny dotyczącą człowieka lub zwierzęcia. Niektóre prace okazały się bardzo interesujące. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok szkolny i następne zajęcia na UAM w Kaliszu

Julia Gadomska

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja