• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Sukces olimpijski

W dniach 6 – 8 czerwca 2019 roku dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku uczestniczyło w rozgrywanych w Warszawie  zawodach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Piotr Wojtkowiak z klasy 1f – opiekun
p. Sylwia Smolińska i Mateusz Grzymski z klasy 3a – opiekun p. Barbara Żebrowska, po przejściu czterech etapów eliminacji, uzyskali już wcześniej tytuł finalisty etapu centralnego i dzięki temu mają już zagwarantowane zwolnienie
z matury z historii i 100% na świadectwie maturalnym z tego przedmiotu.
W zawodach centralnych byli jedynymi reprezentantami z województwa wielkopolskiego i znaleźli się w gronie 50 najlepszych uczestników olimpiady. Program zawodów centralnych miał charakter interdyscyplinarny i obejmował
liczne konkurencje dotyczące dziejów oręża polskiego w latach 1921-56.

Były to: 2. Broń i Barwa, 3. Eksponat Muzealny, 4.Malarstwo batalistyczne, 5.Geografia militarna, 6. Film, 7. Literatura i poezja, 8. Pieśń, 9. Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie – wcześniej każdemu uczestnikowi przydzielonych. Pierwszą konkurencją było natomiast wykonanie wcześniej drzewa genealogicznego swojej rodziny, do pradziadków włącznie
i opisanie jej losów  w latach 1921-56. Zróżnicowane konkurencje wymagały rozległej i specjalistycznej wiedzy dotyczącej dziejów oręża polskiego. Podsumowaniem zawodów było wręczenie dyplomów i medali uczestnikom przez m.in. Wiceministra Edukacji Narodowej Pana Maciej Kopcia.

zebrows

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja