• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Sukces olimpijski

W dniach 6 – 8 czerwca 2019 roku dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku uczestniczyło w rozgrywanych w Warszawie  zawodach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Piotr Wojtkowiak z klasy 1f – opiekun
p. Sylwia Smolińska i Mateusz Grzymski z klasy 3a – opiekun p. Barbara Żebrowska, po przejściu czterech etapów eliminacji, uzyskali już wcześniej tytuł finalisty etapu centralnego i dzięki temu mają już zagwarantowane zwolnienie
z matury z historii i 100% na świadectwie maturalnym z tego przedmiotu.
W zawodach centralnych byli jedynymi reprezentantami z województwa wielkopolskiego i znaleźli się w gronie 50 najlepszych uczestników olimpiady. Program zawodów centralnych miał charakter interdyscyplinarny i obejmował
liczne konkurencje dotyczące dziejów oręża polskiego w latach 1921-56.

Były to: 2. Broń i Barwa, 3. Eksponat Muzealny, 4.Malarstwo batalistyczne, 5.Geografia militarna, 6. Film, 7. Literatura i poezja, 8. Pieśń, 9. Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie – wcześniej każdemu uczestnikowi przydzielonych. Pierwszą konkurencją było natomiast wykonanie wcześniej drzewa genealogicznego swojej rodziny, do pradziadków włącznie
i opisanie jej losów  w latach 1921-56. Zróżnicowane konkurencje wymagały rozległej i specjalistycznej wiedzy dotyczącej dziejów oręża polskiego. Podsumowaniem zawodów było wręczenie dyplomów i medali uczestnikom przez m.in. Wiceministra Edukacji Narodowej Pana Maciej Kopcia.

zebrows

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja