• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

O krok od studiów... Dziennikarze na wykładach

 

Od plagiatu do radia

 

05.06.2019 odbyły się nasze ostatnie wykłady w tym roku szkolnym. Udaliśmy się na nie razem z Panią Agnieszką Rychlik i Panią Moniką Grzelczak. Słoneczna pogoda wprawiła nas wszystkich w dobry nastrój, który towarzyszył przez cały pobyt w Kaliszu.

Pierwszy wykład poprowadziła Pani dr Agnieszka Raubo . Dotyczył on plagiatu, a opierał się na przykładach przestępstw plagiatowych. Wykładowca na wstępie podkreślił, że plagiat to nie tylko bezkarne kopiowanie treści, a poważne przestępstwo. Poznaliśmy definicję               i etymologię słowa "plagiat". Dowiedzieliśmy się, czym różni się plagiat ukryty od jawnego. Po tym wykładzie jesteśmy w stanie wstępnie wykryć kopiowaną treść i wiemy, jakie są tego konsekwencje. Wykładowca uświadomił nam jak ważne jest podawanie źródeł i cytowanie danych informacji.

Drugi wykład poprowadziła Pani dr Magdalena Zdrowicka - Wawrzyniak  . Już sam temat zapowiadał się na niezwykle interesujący, ponieważ dotyczył radia. Dowiedzieliśmy się,      w jaki sposób radio przyciąga naszą uwagę wiadomościami i ile tak naprawdę one trwają. Byliśmy zaskoczeni, gdy Pani uświadomiła nas, że jedna informacja w radiu trwa tylko 40 sekund. Następnie w parach mieliśmy za zadanie zredagować podobną informację radiową. Musiała być ona krótka, zwięzła. Powinna też pierwszym zdaniem zwrócić uwagę czytelnika. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni książkami.

Ostatnie wykłady w tym roku szkolnym będziemy wspominać bardzo pozytywnie. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że te zajęcia były jednymi z najciekawszych.

Gabriela Wachowska klasa  IIB

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja