• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Trzecia Edycja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

W dniu 16 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Turku odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach programu edukacyjno–obywatelskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Tematem tegorocznej edycji powyższego projektu było „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”.

Udział wzięło 8 zespołów uczniowskich z I LO w Turku, z których wyłoniono reprezentację naszego powiatu w składzie: Sandra Skotarek i Aleksy Gośliński, która wzięła udział w pracach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Temat prac rekrutacyjnych to „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”. Uczniowie zaprezentowali swoje wnioski z zaistniałych, na przestrzeni minionych 15 lat, istotnych zamian społeczno – ekonomicznych w Powiecie Tureckim.

Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulacje i wyrazy uznania złożyli: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, Wicestarosta Władysław Karski oraz przedstawiciele komisji rekrutacyjnej w składzie: p. Eugenia Paterkiewicz, p. Magdalena Wysocka. Opiekunami projektu byli p. Iwona Felisiak-Klecha, p. Paweł Żebrowski, p. Sylwia Smolińska.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja