• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Trzecia Edycja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

W dniu 16 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Turku odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach programu edukacyjno–obywatelskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Tematem tegorocznej edycji powyższego projektu było „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”.

Udział wzięło 8 zespołów uczniowskich z I LO w Turku, z których wyłoniono reprezentację naszego powiatu w składzie: Sandra Skotarek i Aleksy Gośliński, która wzięła udział w pracach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Temat prac rekrutacyjnych to „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”. Uczniowie zaprezentowali swoje wnioski z zaistniałych, na przestrzeni minionych 15 lat, istotnych zamian społeczno – ekonomicznych w Powiecie Tureckim.

Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulacje i wyrazy uznania złożyli: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, Wicestarosta Władysław Karski oraz przedstawiciele komisji rekrutacyjnej w składzie: p. Eugenia Paterkiewicz, p. Magdalena Wysocka. Opiekunami projektu byli p. Iwona Felisiak-Klecha, p. Paweł Żebrowski, p. Sylwia Smolińska.

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja