Trzecia Edycja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

W dniu 16 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Turku odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach programu edukacyjno–obywatelskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Tematem tegorocznej edycji powyższego projektu było „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”.

Udział wzięło 8 zespołów uczniowskich z I LO w Turku, z których wyłoniono reprezentację naszego powiatu w składzie: Sandra Skotarek i Aleksy Gośliński, która wzięła udział w pracach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Temat prac rekrutacyjnych to „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”. Uczniowie zaprezentowali swoje wnioski z zaistniałych, na przestrzeni minionych 15 lat, istotnych zamian społeczno – ekonomicznych w Powiecie Tureckim.

Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulacje i wyrazy uznania złożyli: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, Wicestarosta Władysław Karski oraz przedstawiciele komisji rekrutacyjnej w składzie: p. Eugenia Paterkiewicz, p. Magdalena Wysocka. Opiekunami projektu byli p. Iwona Felisiak-Klecha, p. Paweł Żebrowski, p. Sylwia Smolińska.