• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

13 maja, klasa 1F, uczestnicy projektu "Wiosenne spotkanie z przyrodą", zorganizowanego przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu przy pomocy środków UE, odwiedzili po raz drugi Wielkopolski Park Narodowy. Dwudniowy projekt miał na celu rozszerzenie wiedzy geograficznej i biologicznej i sprawdzenie nowych umiejętności w terenie. Uczniowie wraz z opiekunami: Małgorzatą Wojciechowską, nauczycielem biologii i Witoldem Wojciechowskim, nauczycielem geografii, uczestniczyli w zajęciach terenowych: rozpoznawali rośliny kwitnące wiosną, wysłuchiwali odgłosów nocnych ptaków i nietoperzy ( tak !!!, można podsłuchać nietoperza J), badali czystość źródeł wpadających do jeziora Góreckiego i jego przejrzystość. W sali wykładowej prowadziliśmy obserwacje na mikroskopach oraz pracowaliśmy na mapach tradycyjnych i elektronicznych poznając lepiej środowisko Wielkopolskiego PN. Wieczorem wszyscy wrócili do pokoi, był to czas na odpoczynek, regenerację i integrację klasy J. Po dwudniowej realizacji projektu zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Martyna Błaszczyk 1F

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja