• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

13 maja, klasa 1F, uczestnicy projektu "Wiosenne spotkanie z przyrodą", zorganizowanego przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu przy pomocy środków UE, odwiedzili po raz drugi Wielkopolski Park Narodowy. Dwudniowy projekt miał na celu rozszerzenie wiedzy geograficznej i biologicznej i sprawdzenie nowych umiejętności w terenie. Uczniowie wraz z opiekunami: Małgorzatą Wojciechowską, nauczycielem biologii i Witoldem Wojciechowskim, nauczycielem geografii, uczestniczyli w zajęciach terenowych: rozpoznawali rośliny kwitnące wiosną, wysłuchiwali odgłosów nocnych ptaków i nietoperzy ( tak !!!, można podsłuchać nietoperza J), badali czystość źródeł wpadających do jeziora Góreckiego i jego przejrzystość. W sali wykładowej prowadziliśmy obserwacje na mikroskopach oraz pracowaliśmy na mapach tradycyjnych i elektronicznych poznając lepiej środowisko Wielkopolskiego PN. Wieczorem wszyscy wrócili do pokoi, był to czas na odpoczynek, regenerację i integrację klasy J. Po dwudniowej realizacji projektu zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Martyna Błaszczyk 1F

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja