27 kwietnia 2019r. w Biurze Senatorskim Margarety Budner w Koninie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „MIĘDZY POKOJEM A WOJNĄ - wspomnienia i pamiątki z lat 1914 - 1945 ” zorganizowanego z inicjatywy Pani Senator pod patronatem Ryszarda Czarneckiego Posła Parlamentu Europejskiego. Zadaniem uczestników było ukazanie wspomnień przodków w formie pracy pisemnej lub poprzez udostępnienie pamiątek rodzinnych.
Z każdej szkoły zostały wyłonione najlepsze prace. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na wycieczkę do Sejmu RP. Z naszego liceum  I miejsce zajął Jakub Banasiak, II miejsce Nikola Werbińska, III miejsce Oriana Pławińska. Upominki za udział otrzymały również uczennice: Julia Szlucha i Paulina Walosz.
Opiekunami uczestników konkursu zostały: pani Agnieszka Rychlik oraz pani Iwona Felisiak - Klecha.