• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

1B na wykładach w Kaliszu

Dnia 5 kwietnia 2019r. jak co miesiąc wspólnie z klasą 2b odwiedziliśmy Uniwersytet Adam Mickiewicza w Kaliszu. Opiekę nad nami sprawowały pani Renata Spławska, pani Alicja Pokrywiecka, pani Agnieszka Rychlik oraz pani Monika Grzelak. Zajęcia były bardzo interesujące. Po raz pierwszy mogliśmy też wspólnie z wykładowcami biernie uczestniczyć w zajęcia, m.in. rozwiązywać zadania i prowadzić dialog z wykładowcami. Pierwszy wykład połączony z warsztatami nosił temat "Google to nie wszystko". Lekcja odbywała się w pracowni komputerowej. Prowadziła je bardzo sympatyczna pani Ewelina Poniedziałek. Pokazała nam jak trafnie wyszukiwać potrzebnych informacji w wyszukiwarkach komputerowych. Objaśniła czym są znaki graficzne, kiedy i w jakim celu należy ich używać. Przedstawiła nam nam jaki sposób wyszukiwać wszelkiego rodzaju grafiki i ikony, których akurat potrzebujemy. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć rozwiązywali zadania, aby sprawdzić w jakim stopniu opanowaliśmy umiejętność skutecznego odnajdywania treści internetowych. Zajęcia wszystkim uczniom bardzo się spodobały. Nauczyliśmy się bardzo przydatnych rzeczy, które z pewnością kiedyś wykorzystamy. Drugi wykład dotyczył technologii prasy. Otrzymaliśmy od pani Zdrowickiej-Wawrzyniak różne, lokalne gazety. Każda z nich na pierwszy rzut oka wydawała się inna. Okazało się jednak, że wszystkie mają podobną budowę. Prasa papierowa nie jest już tak popularna jak kiedyś, obecnie ludzie sięgają po aktualne informacje do Internetu. Lecz w niektórych domach kupowanie i czytanie gazet nadal jest praktykowane. Pani profesor powiedziała, że rozróżniamy 2 głównie rodzaje prasy: tabloidalną i opiniotwórczą, które zdecydowanie różnią się od siebie. Tabloidy to gazety, które zawierają duże, krzyczące tytuły, najczęściej mówiące o jakieś sensacji. Występuje w nich dużo wyrazistych zdjęć, tekstu jest nie za wiele, a informacje są uogólnianie i nie zawsze wiarygodne. Prasa opiniotwórcza to gazety znacznie obszerniejsze, nastawione na przekazywanie konkretnych informacji, z dobrej jakości zdjęciami. Mamy w nich także zawarte komentarze, felietony i fotoreportaże. Teraz już sięgając po prasę papierową z pewnością spojrzymy na nią bardziej "profesjonalnym okiem" niż zwykle. Podsumowując, wykłady były praktyczne, rzeczowe i prowadzone w ciekawy sposób. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć w maju! ;).

Julia Gadomska

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja