21 marca 2019 roku uczniowie naszego liceum brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Konkurs przeprowadzany jest tego samego dnia na całym świecie a uczniowie rozwiązują te same zadania.

„Kangur” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie, na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W Polsce organizowany jest od 1992 roku. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

75 naszych zdolnych matematyków rozwiązywało wiele trudnych zadań. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach „Junior” i „Student”

Wyniki konkursu poznamy w maju. Zapraszamy za rok do kolejnej edycji konkursu i życzymy sukcesów

Szkolny koordynator konkursu: Jolanta Leszczyńska

20190321 092152