12 lutego 2019r uczniowie klasy 2D i 2H pod opieką p. Małgorzaty Wojciechowskiej i p. Emilii Trzmielewskiej uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Uczniowie odkrywali tajniki hodowli roślin in vitro, badali skład swojego ciała, pogłębiali wiedzę i umiejętności z zakresu mikroskopii świetlnej i elektronowej oraz z genetyki molekularnej.   15 lutego 2019r uczniowie klasy 1 C wraz z p. Joanną Zieniewicz dwudniowymi zajęciami na Wydziale Biologii rozpoczęli trzyletni projekt, w ramach którego będą poszerzać wiedzę biologiczną. Projekt pt. "Świat przyrody obszarem myślenia i działania młodych odkrywców" przewiduje przede wszystkim zajęcia laboratoryjne z zakresu botaniki, zoologii, fizjologii, genetyki oraz obliczeń statystycznych w biologii. Uczniowie nauczą się samodzielnie planować i wykonywać doświadczenia oraz sporządzać ich dokumentację.

img 0258

img 0257 (2)