• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

11.01.2019 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w wykładzie na temat Australii, przeprowadzonym przez pana dr Marka Derenowskiego z PWSZ w Koninie. Wykład odbywał się w języku angielskim i obejmował zagadnienia z zakresu kultury, sztuki, historii i geografii Australii. Niektóre z informacji o tym kontynencie okazały się zaskakujące dla słuchaczy, np. fakt, iż jest to jeden z najbardziej płaskich kontynentów a najwyższy szczyt Góra Kościuszki  został odkryty, zdobyty i nazwany przez Polaka Pawła Edmunda Strzeleckiego. Z pewnością warto udać się w to cudowne miejsce, szczególnie teraz gdyż panuje tam lato…

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja