• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

XVI Konkurs czytelniczy 2018 - 2019

Licealiści czytają książki o „pamięci”

 

   Regulamin konkursu

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III LO w Turku. Będzie trwał od stycznia 2019 do marca 2019 r. Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas sesji polonistycznej w marcu 2019 r.
  1. Konkurs składa się z dwóch części:

         Część pierwsza ( w klasach) od listopada do marca:

  • uczestnicy czytają książki wybrane z zaproponowanej listy lektur,
  • jedną z książek prezentują w klasie w formie recenzji mówionej,
  • nauczyciel wspólnie z klasą ocenia wypowiedź w skali ocen szkolnych,
  • termin prezentacji ustala nauczyciel wspólnie z uczestnikiem.

 

Część druga (szkolna) zakończy się w marcu 2019 r. :

  • uczestnicy piszą esej, recenzję wybierając utwór spośród podanej listy utworów ,
  • termin składania prac: do 8 marca 2019 r.,
  • najlepsze prace zostaną zaprezentowane w marcu na sesji polonistycznej, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Uwaga: lista lektur jest otwarta. W porozumieniu z nauczycielem języka polskiego można przedstawić własne propozycje związane z tematem konkursu.

Finał konkursu odbędzie się w marcu   2019 r. W trakcie XIX Sesji Polonistycznej zostaną zaprezentowane i nagrodzone najlepsze prace uczniów.

 

 

XVI Konkurs czytelniczy 2018- 2019

                            

Licealiści czytają książki o “pamięci”

                   1.Joanna Bator - „Piaskowa Góra”, „Chmurdalia”

2.Stefan Chwin – „Panna Ferbelin, „Hanemann”, „Esther”

3.Janusz Głowacki – „Antygona w Nowym Jorku”

4.Paweł Huelle – “Pierwsza miłość i inne opowiadania”, „Śpiewaj ogrody”

5.Dorota Masłowska – „Wojna polsko -ruska ...”, „Paw królowej”

6.Hanna Krall - “Dowody na istnienie”, „Tam już nie ma żadnej rzeki”

7.Tadeusz Konwicki – “Kalendarz i klepsydra”, “Sennik wspołczesny”, „Bohiń”

8.Jerzy Pilch – „Dziennik”,”Drugi dziennik”, “Inne rozkosze”

9.Wiesław Myśliwski – „Widnokrąg”, „Traktat o łuskaniu fasoli”

10.Andrzej Stasiuk – „Opowieści galicyjskie”, „Zima”

11.Marcin Świetlicki – „Wiersze”

12.Wisława Szymborska , Kornel Filipowicz - „Najlepiej w życiu ma twój kot”

13..Olga Tokarczuk – „Opowiadania bizarne”, „Ostatnie historie”

14.Szczepan Twardoch - „Król”, “Królestwo”

15.Antoni Libera - „Madame”

16.Mariusz Szczygieł – “Nie ma”

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja