IMG 6292Na drugie nasze wykłady w tym roku szkolnym udaliśmy się na WPA UAM w Kaliszu razem z klasą IB. Jak zawsze- zbiórka 8:25, wyjazd 8:30, cel- Kalisz. Chociaż pogoda nam nie dopisywała, to i tak każdy z nas był w świetnym humorze.

Pierwszy wykład prowadziła Pani dr D. Młyńska-Oganiaczyk na temat: Promocja zdrowego życia w środkach społecznego przekazu. Celem wykładu było zwrócenie uwagi na własne zdrowie i organizm. Na wstępie zadała nam pytanie: Czym jest dla nas zdrowie? Wbrew pozorom, mieliśmy problem, żeby sformułować poprawną odpowiedź. Pani doktor opowiedziała nam o pozytywnych aspektach zdrowego stylu życia. Omówiła również najpopularniejsze diety oraz wskazała ich pozytywne i negatywne skutki. Dzięki temu sami mogliśmy wywnioskować, która dieta byłaby dla nas najbardziej odpowiednia. Dzięki wykładom uświadomiliśmy sobie, jak poważne uzależnienia pojawiły się kilka lat temu i dotyczą współczesnej młodzieży: uzależnienie od Internetu i social mediów. Wspólnie staraliśmy się wskazać rozwiązania tych problemów. Ustaliliśmy, że wszyscy powinni zastąpić częste siedzenie na smartfonie aktywnością fizyczną, której brakuje naszemu pokoleniu. Na koniec Pani doktor obaliła popularne stwierdzenia dotyczące żywienia, np. dotyczące szkodliwości kawy, która, nie pozbywa organizmu magnezu.

Kolejny wykład poprowadził Pan mgr L. Kubiak. Dotyczyły one szeroko pojętej fotografii. Już raz mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez Pana Kubiaka. Byliśmy bardzo zadowoleni, więc z  ogromnym entuzjazmem  udaliśmy się po raz kolejny do pracowni fotograficznej. Dowiedzieliśmy się, z czego składa się aparat i jak zbudowany jest obiektyw. Wykładowca nauczył nas również manualnego ustawiania parametrów zdjęcia, by były idealnie dostosowane do aktualnej scenerii. Na koniec każdy z nas mógł wykonać zdjęcie portretowe, które mogliśmy obejrzeć po powrocie do domu.

Te wykłady były bardzo pouczające. Wynieśliśmy z nich wiele informacji, które na pewno na długo zapamiętamy. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na kolejne wykłady.

Gabriela Wachowska, klasa IIB

flaga2