1 3

14 GRUDNIA 2018 ROKU FANTASTYCZNIE ZAPISAŁ SIĘ W HISTORII SZKOŁY. NASZE DZIEWCZĘTA WYWALCZYŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM LICEALIADY BRĄZOWE MEDALE.

Jechaliśmy do Krotoszyna na ten turniej z nadzieją na medal, ale to, co dziewczyny sobie zafundowały może przyprawić o palpitację serca.

Pierwszy mecz z zespołem LO Gniezno przegrany 7:14 zgodnie z przewidywaniami. To ligowy zespół.

W drugim meczu (o III miejsce) dziewczęta grały z LO Wolsztyn. Bardzo wyrównany i zacięty mecz. W regulaminowym czasie wynik 10:10. 5-cio minutowa dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. A więc rzuty karne. Seria 3 rzutów… nasze dziewczyny dwa rzuty nieskuteczne, przy jednym trafieniu rywalek. Trzeci karny bezbłędnie wykonała Ola Wypiór. Rzut rywalek obroniła fantastycznie grająca Justyna Ziętek. Mamy więc znów remis 1:1. Kto wykona następny rzut karny? Postawiłem na Zuzię Majdoszek i to była dobra decyzja. Perfekcyjny rzut i prowadzimy 2:1. Rzut rywalki  broni Justyna i po chwili znika pod plątaniną ciał koleżanek. Ogromna radość, łzy, ale przyjemne…. łzy szczęścia.

MAMY MEDAL LICEALIADY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT…. PIERWSZY RAZ W HISTORII SZKOŁY !!!!!!

Dziewczęta grały w składzie: Justyna Ziętek, Emilia Kolenda, Zuzanna Zając, Kamila Pietrzak, Zuzanna Majdoszek,

Dagmara Skowron ©, Natalia Bamberska, Oliwia Włodarczyk, Paulina Rychlik, Aleksandra Wypiór, Sandra Kominiarczyk,

Oliwia Witczak, Bernadetta Banasiak, Patrycja Jamruszka.

Maciej Gajdecki