Mikołajowy koncert dla Łukasza

10 grudnia 2018 mógłby wydawać się zwyczajnym, nudnym dniem… jednak nie w naszym liceum! To właśnie w miniony poniedziałek wszyscy razem obchodziliśmy Mikołajki. Już trzeci raz w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z chętnymi uczniami pod opieką pani Ewy Patrzykąt zorganizowali mikołajkowy koncert dedykowany Łukaszowi Podgórskiemu, absolwentowi I Liceum, którego chcemy wspierać w zmaganiach z niepełnosprawnością i przekazywać mu jak najwięcej pozytywnej energii.

Tego dnia sprawiliśmy, że w auli zapanował magiczny nastrój, a każdy z obecnych poczuł klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Łukasz uwielbia disco polo, więc nie obyło się bez przebojów zespołu Akcent czy Top Girls. Repertuar był bardzo różnorodny - na naszym koncercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wypełniona po brzegi aula świetnie bawiła się z Łukaszem do wykonywanych przez uczniów piosenek. Nie zabrakło również kabaretu ze słynną Mariolką, która bawiła do łez. Oprócz koncertu młodzież I Liceum zorganizowała kiermasze: andrzejkowy pod koniec listopada i mikołajkowy, podczas których uczniowie sprzedawali przygotowane przez siebie wypieki. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Łukasza Podgórskiego.

Bardzo cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wraz z Łukaszem świętować Mikołajki – mamy nadzieję, iż koncert ten wpisze się już na stałe w tradycje I Liceum w Turku!

Julia Maciejewska 3b