• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Mikołajowy koncert dla Łukasza

10 grudnia 2018 mógłby wydawać się zwyczajnym, nudnym dniem… jednak nie w naszym liceum! To właśnie w miniony poniedziałek wszyscy razem obchodziliśmy Mikołajki. Już trzeci raz w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z chętnymi uczniami pod opieką pani Ewy Patrzykąt zorganizowali mikołajkowy koncert dedykowany Łukaszowi Podgórskiemu, absolwentowi I Liceum, którego chcemy wspierać w zmaganiach z niepełnosprawnością i przekazywać mu jak najwięcej pozytywnej energii.

Tego dnia sprawiliśmy, że w auli zapanował magiczny nastrój, a każdy z obecnych poczuł klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Łukasz uwielbia disco polo, więc nie obyło się bez przebojów zespołu Akcent czy Top Girls. Repertuar był bardzo różnorodny - na naszym koncercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wypełniona po brzegi aula świetnie bawiła się z Łukaszem do wykonywanych przez uczniów piosenek. Nie zabrakło również kabaretu ze słynną Mariolką, która bawiła do łez. Oprócz koncertu młodzież I Liceum zorganizowała kiermasze: andrzejkowy pod koniec listopada i mikołajkowy, podczas których uczniowie sprzedawali przygotowane przez siebie wypieki. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Łukasza Podgórskiego.

Bardzo cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wraz z Łukaszem świętować Mikołajki – mamy nadzieję, iż koncert ten wpisze się już na stałe w tradycje I Liceum w Turku!

Julia Maciejewska 3b

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja