Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
  • '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Mikołajowy koncert dla Łukasza

10 grudnia 2018 mógłby wydawać się zwyczajnym, nudnym dniem… jednak nie w naszym liceum! To właśnie w miniony poniedziałek wszyscy razem obchodziliśmy Mikołajki. Już trzeci raz w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z chętnymi uczniami pod opieką pani Ewy Patrzykąt zorganizowali mikołajkowy koncert dedykowany Łukaszowi Podgórskiemu, absolwentowi I Liceum, którego chcemy wspierać w zmaganiach z niepełnosprawnością i przekazywać mu jak najwięcej pozytywnej energii.

Tego dnia sprawiliśmy, że w auli zapanował magiczny nastrój, a każdy z obecnych poczuł klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Łukasz uwielbia disco polo, więc nie obyło się bez przebojów zespołu Akcent czy Top Girls. Repertuar był bardzo różnorodny - na naszym koncercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wypełniona po brzegi aula świetnie bawiła się z Łukaszem do wykonywanych przez uczniów piosenek. Nie zabrakło również kabaretu ze słynną Mariolką, która bawiła do łez. Oprócz koncertu młodzież I Liceum zorganizowała kiermasze: andrzejkowy pod koniec listopada i mikołajkowy, podczas których uczniowie sprzedawali przygotowane przez siebie wypieki. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Łukasza Podgórskiego.

Bardzo cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wraz z Łukaszem świętować Mikołajki – mamy nadzieję, iż koncert ten wpisze się już na stałe w tradycje I Liceum w Turku!

Julia Maciejewska 3b

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja