• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie odbył się Dzień Filologii połączony z Konkursem Tłumaczeniowym. Podczas tego wydarzenia, uczestniczyliśmy w wykładzie połączonym z warsztatem pt. ”WhatsApp a może CotApka?- krótkie wprowadzenie do sztuki tłumaczenia” przeprowadzone przez dr Marcina Trojszczaka. Następnie wzięliśmy udział w próbnym teście maturalnym, który sprawdzał nasze umiejętności dotyczące znajomości języka obcego. Odnieśliśmy sukces! Nasza koleżanka: Martyna Serbin z klasy 2K osiągnęła najlepszy wynik (90%) z około setki osób biorących udział w teście, zajmując
1 miejsce. Natomiast Zofia Ostrowska (2K) zajęła 3 miejsce osiągając wynik 78%.
Z uczestnikami  Dnia Filologii swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się także prof. Roman Lewicki, mgr Elżbieta Wilińska-Hajewska i dr Adam Światek, którzy przedstawili prezentacje nt języka w życiu, sztuki tłumaczenia, rytmu i intonacji i umiejętności werbalnych, niezbędnych w komunikacji w języku obcym.

Maciej Apelt 2K

4th of December will remain in our memory for a long time, at least till making a decision about our field of study. As the class, with extended English, we had another opportunity to broaden our horizons and learn even more about the language. 

Our teachers- Katarzyna Kąciak and Katarzyna Wasińska organized a little trip to a nearby collage in Konin. The university prepared something special on the occasion of the Philology Day. We could feel like real students for the first time. The lecturers presented talks about the processes of translating texts, advantages of learning new languages and how languages were changing throughout the ages. Our friends took part in the “translation competition”.

What is more, as always, there was a surprise for everyone. More or less pleasant – a quiz for everyone! Maybe lecturers tried to prepare us for the exam session? 

After the lectures, we convinced our teachers to end our trip according to a school tradition - at McDonald's. ;)

To sum up, the lectures we attended were worth listening and it was an interesting experience. At the end of the day we were a little bit smarter and for sure not hungry.

Martyna Serbin 2K

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja