• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

       Kolejna wizyta na UAMie w Kaliszu przypadła w mikołajki. W wykładach wzięły udział trzy klasy z naszego liceum: I, II i III B, będące pod opieką pań: Alicji Pokrywieckiej, Renaty Spławskiej, Emilii Trzmielewskiej, Agnieszki Rychlik i Anny Adamczyk. Spotkanie rozpoczęło się ciepłym przywitaniem wszystkich zgromadzonych, a zarazem pożegnaniem tegorocznych maturzystów, którzy po raz ostatni zawitali na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

         Pierwszy z wykładów poprowadził powieściopisarz i edytor tekstu – Bohdan Głębocki, który na podstawie swojej książki „Musza góra” przedstawił nam, czym jest research. Przede wszystkim zrozumieliśmy, że liczy się „uczciwość wobec czytelników”, dlatego też ważne jest oddawanie realiów czasów, w których toczy się akcja. Muzyka, filmy, zdjęcia, a zwłaszcza relacje to główne źródła wiedzy, z których autor czerpał inspirację podczas pisania.

         Z kolei, tematem przewodnim drugiego wykładu był związek ruchu i sportu z podróżami w daleki świat. Prowadzący spotkanie historyk, a z zamiłowania podróżnik dr hab. Michał Jarnecki, sam o sobie powiedział, że „kocha świat i ludzi”. Mężczyzna zwięźle przedstawił nam historię sportu, począwszy od starogreckich igrzysk olimpijskich i idei ruchu, jako sferę kulturową, budzącą wiele emocji wśród widzów. Poprzez przedstawienie różnorodności form aktywności fizycznej ukazał potrzebę budowania poczucia przynależności. Dzięki zaprezentowaniu barwnych fotografii z podróży oraz ich opisowi wszyscy z zaciekawieniem słuchali między innymi o brazylijskim i australijskim futbolu, surfingu prosto z Copacabany, tajlandzkich sztukach walki, zwanych Muay Thai oraz rozgrywkach rugby i prezentacji taneczno-wokalnej – haki z Nowej Zelandii czy RPA.

         Wykłady na uniwersytecie w Kaliszu to dla nas szansa na poznanie fragmentu studenckiego życia, które „czeka na nas tuż za rogiem”. Mamy nadzieję, że zajęcia na innych uczelniach będą tak interesujące, jak na UAMie w Kaliszu. Jednocześnie zazdrościmy klasom, które już niedługo tam wrócą.

Marika Sasiak

III B

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja