• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

W Bibliotece PWSZ odbył się Konkurs zorganizowany przez Katedrę Badań nad Językiem i Przekładem Wydziału Filologicznego, pod nadzorem dr Ewy Urbaniak-Rybickiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były I Wojna Światowa: First World War Poetry i niemiecka poezja modernistyczna: Dichtung Der Moderne. Uczestników konkursu i ich opiekunów przywitała Dziekan Wydziału Filologicznego, dr Anna Stolarczyk-Gembiak. Recytacje poprzedził wykład dr Ewy Urbaniak-Rybickiej nt wpływu Wielkiej Wojny na modernizm w literaturze. W konkursie wzięły udział 24 osoby. W kategorii szkół średnich Jury przyznało: II miejsce Oliwii Witczak z klasy 1 C oraz III miejsce Natalii Marczyńskiej z klasy 3F Opiekunem uczennic była pani Paulina Karbowa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja