Zmiana języka

pl pl  en  de  fr  ru

Na skróty

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
e-mail: loturek@wp.pl

Top Panel
  • '
    '
  • '
    '
  • '
    '

W Bibliotece PWSZ odbył się Konkurs zorganizowany przez Katedrę Badań nad Językiem i Przekładem Wydziału Filologicznego, pod nadzorem dr Ewy Urbaniak-Rybickiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były I Wojna Światowa: First World War Poetry i niemiecka poezja modernistyczna: Dichtung Der Moderne. Uczestników konkursu i ich opiekunów przywitała Dziekan Wydziału Filologicznego, dr Anna Stolarczyk-Gembiak. Recytacje poprzedził wykład dr Ewy Urbaniak-Rybickiej nt wpływu Wielkiej Wojny na modernizm w literaturze. W konkursie wzięły udział 24 osoby. W kategorii szkół średnich Jury przyznało: II miejsce Oliwii Witczak z klasy 1 C oraz III miejsce Natalii Marczyńskiej z klasy 3F Opiekunem uczennic była pani Paulina Karbowa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja