Trzynastego listopada, parę dni po setnej rocznicy niepodległości Polski, odbył się w naszej szkole konkurs na list o ojczyźnie w języku niemieckim.

Każdy uczestnik musiał najpiękniej, jak tylko potrafi, opisać Polskę, ale w języku obcym. Nie było to zadanie dla początkujących. Trzeba była wykazać się znajomością słownictwa, konstrukcji leksykalnych i gramatycznych. Oprócz treści ocenie podlegały też kompozycja pracy, długość, spójność i logika.

Najpiękniejszą zdaniem Jury pracę skomponowała Nikola Werbińska z klasy IG.

Nikola zajęła pierwsze miejsce i w nagrodę otrzymuje ciekawe materiały do nauki języka. Serdecznie gratulujemy!!!

Pozostałym uczestnikom życzymy owocnej pracy w dalszym szlifowaniu kompetencji językowych i zapraszamy do uczestnictwa w innych konkursach.

Zespół nauczycieli języka niemieckiego

20181206 124834