• '
    '
  • '
    '
  • '
    '
 
W środę  28.11.2018 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się turniej:
                  “Kocham cię Polsko - zawsze i na stulecie.”
Podczas tego programu artystycznego mogliśmy zobaczyć rywalizację dwóch niesamowitych drużyn-Białych reprezentowanych przez klasy pierwsze: 1d, 1i, 1a, 1h pod wodzą Aleksandra Bartosika oraz Czerwonych składających się z przedstawicieli klas drugich : 2a, 2c, 2h, 2f , których kapitanem był Oskar Walczak. Walczyli konkurując przede wszystkim zasobami zdobytej wiedzy, na temat naszego kraju, jego bogatej historii a także wybitnych postaci polskiego społeczeństwa. Każda z zespołów składał się z kapitana oraz czwórki zawodników. Uczestników turnieju wspierała liczna publiczność, która mogła wspomagać uczestników, pomagać im w rozwikłaniu zagadek, dzięki czemu wszyscy zgromadzeni mogli się dobrze bawić, a także sprawdzić zakres własnej wiedzy. 
Turniej wyróżniał się bogatą gamą konkurencji m.in. takich jak: kalambury, które rozpoczęły całe widowisko, licytacje, rozpoznawanie tajemniczych przedmiotów schowanych w pudełku za pomocą dotyku, głuchy telefon i wiele innych. Jedną z najzabawniejszych konkurencji okazała się runda, w której nauczyciele musieli zanucić wybraną piosenkę, związaną z okresem wojennym, a zawodnicy  odgadnąć jej tytuł. Dodatkowe punkty otrzymywał zespół, który odśpiewał dany utwór. Jak  przystało na naszą szkołę, zrobiliśmy to zgodnie z jej mottem - wspólnymi siłami. Zaśpiewane przez dziesiątki głosów pieśni, takie jak “Wojenko, wojenko” czy “Rozkwitały pąki białych róż”, wprowadziły niesamowitą atmosferę, przepełnioną poczuciem jedności i powrotem do życia sprzed stu lat.
Turniej dostarczył widzom wielu pozytywnych emocji, nie zabrakło łez śmiechu ani owacji.
Walka obu drużyn była bardzo wyrównana, aż do ostatniej konkurencji, w której mogliśmy sprawdzić słuszność powiedzenia Zenona z Kition - “Fortuna kołem się toczy”, a prowadzenie objęła drużyna Białych, którym owo koło fortuny przyniosło dobre notowania i zapewniło zwycięstwo. Dla swojej drużyny i klas , które reprezentowali, wywalczyli oni bon zwalniający  z odpowiedzi ważny do końca semestru. Organizatorami imprezy byli uczniowie klasy 2d oraz pani Anna Adamczyk.
 
 
                                                                  Natalia  Zięba
 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja