plakatOgólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej
oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" w bieżącym roku szkolnym odbędzie się we wtorek, 5 marca 2019 roku, rano - początek o godzinie 8.00 - 8.30.

Odpłatność za udział uczestnika w konkursie będzie nadal wynosiła
9 zł.
Wykaz lektur:

Zagadnienia do opracowania w celu przygotowania się do tzw. "trzech pytań gratis" (czyli o podanej wcześniej tematyce):

• Lions: zwroty grzecznościowe

• Eagles: zwroty grzecznościowe

• Lions - "Dracula"

• Eagles - "The Creeping Man"

Lektury są w tym roku w cenie:
14,50 zł..
Rejestracja uczestników do konkursu będzie prowadzona:
od 15 listopada 2018 roku do 15 stycznia 2019 roku.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej (vide: Materiały przygotowawcze). Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Główną nagrodą, częściowo sponsorowaną przez MM Publications, w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Kittens II - Eagles I.
Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe.

Sponsorem nagród w formie egzaminów językowych Cambridge University jest Language Traning Centre LangLTC

Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli j.angielskiego. Szkolny organizator konkursu: Karolina Gryczyńska.

flaga2

TV SALA 100