EUROWEEK 2018

W dniach 26-30 października grupa uczniów naszego liceum pod opieką pani Karoliny Kusz, Katarzyny Kąciak oraz Katarzyny Wasińskiej wzięła udział w 5-dniowym obozie językowym „EuroWeek” w Długopolu Zdrój na Ziemi Kłodzkiej. Wyjazd miał na celu rozwinięcie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, integrację między uczniami oraz poszerzenie wiedzy na temat różnych kultur.

W trakcie naszych zajęć poznaliśmy wolontariuszy z różnych krajów, między innymi Armenii, Wietnamu, Kolumbii i Etiopii. Każdego dnia jeden z wolontariuszy przedstawiał w formie krótkiej prezentacji kulturę, obyczaje i ogólne informacje na temat swojego kraju. Po prezentacji odpowiadał na zadawane przez nas pytania. Rozmowy z ludźmi z różnych, nieanglojęzycznych krajów pomogły nam nie tylko udoskonalić nasz angielski, ale także umożliwiły naukę rozumienia różnych akcentów.

Uczyliśmy się ponadto pracy w zespole. Już pierwszego dnia podzielono nas na 10-cio osobowe grupy, w których pracowaliśmy nad wykonaniem przydzielonych zadań, takich jak: nagrywanie krótkich filmów w języku angielskim czy prezentowanie grup. Każdy dzień rozpoczynał się tzw. „Energizer’em”, czyli krótką rozgrzewką mającą pobudzić nas do pracy a kończył się dyskoteką.

Udział w zajęciach przeprowadzonych w międzynarodowym środowisku i nawiązanie nowych znajomości z pewnością sprawiły, że staliśmy się bardziej otwarci i wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia.

flaga2

TV SALA 100