• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

EUROWEEK 2018

W dniach 26-30 października grupa uczniów naszego liceum pod opieką pani Karoliny Kusz, Katarzyny Kąciak oraz Katarzyny Wasińskiej wzięła udział w 5-dniowym obozie językowym „EuroWeek” w Długopolu Zdrój na Ziemi Kłodzkiej. Wyjazd miał na celu rozwinięcie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, integrację między uczniami oraz poszerzenie wiedzy na temat różnych kultur.

W trakcie naszych zajęć poznaliśmy wolontariuszy z różnych krajów, między innymi Armenii, Wietnamu, Kolumbii i Etiopii. Każdego dnia jeden z wolontariuszy przedstawiał w formie krótkiej prezentacji kulturę, obyczaje i ogólne informacje na temat swojego kraju. Po prezentacji odpowiadał na zadawane przez nas pytania. Rozmowy z ludźmi z różnych, nieanglojęzycznych krajów pomogły nam nie tylko udoskonalić nasz angielski, ale także umożliwiły naukę rozumienia różnych akcentów.

Uczyliśmy się ponadto pracy w zespole. Już pierwszego dnia podzielono nas na 10-cio osobowe grupy, w których pracowaliśmy nad wykonaniem przydzielonych zadań, takich jak: nagrywanie krótkich filmów w języku angielskim czy prezentowanie grup. Każdy dzień rozpoczynał się tzw. „Energizer’em”, czyli krótką rozgrzewką mającą pobudzić nas do pracy a kończył się dyskoteką.

Udział w zajęciach przeprowadzonych w międzynarodowym środowisku i nawiązanie nowych znajomości z pewnością sprawiły, że staliśmy się bardziej otwarci i wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia.

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

office365 1 4

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja