Kształtowanie przestrzeni

05.11.2018r. uczniowie klasy 1G uczestniczyli w lekcji plenerowej z udziałem Dyrektora Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Obiektem naszego zainteresowania była zabudowa rynku w Turku. Dowiedzieliśmy się m.in. co to plomba budowlana – budynek wznoszony w luce pomiędzy istniejącymi już budynkami tworzącymi zwartą linię zabudowy (pierzeję) lub budynek wolno stojący wznoszony na działce wolnej pomiędzy już zabudowanymi. Sfotografowaliśmy wszystkie pierzeje (północną, południową, wschodnią i zachodnią), aby na następnej lekcji wiedzy o kulturze zmodyfikować wybrany przez siebie budynek.

flaga2

TV SALA 100