Dzień Kandydata na UAM

Jak każdy maturzysta, stając przed jednym z najważniejszych wyborów w naszym życiu, zastanawiamy się jaką ścieżkę kariery wybrać. Aby rozwiać te wątpliwości udaliśmy się 26 października 2018 roku do Poznania, aby uczestniczyć w Dniu Kandydata na UAM. Nasza klasa 3B, a także 3A i 3C wraz z Paniami wychowawczyniami: Ewą Patrzykąt, Grażyną Fret i Aliną Sobkowską, po długiej podróży dotarła na Kampus UAM Morasko, gdzie mieliśmy okazję dokładnie poznać ofertę edukacyjną na rok akademicki 2019/2020. Informację mogliśmy zasięgnąć z „pierwszej ręki” rozmawiając z studentami danych wydziałów i kierunków. W ten sposób poznaliśmy nie tylko zasady rekrutacji oraz przedmioty, ale także odczucia osób, które zdecydowały się kształcić w konkretnej specjalizacji. Swoje stoiska miały także liczne organizacje zrzeszające studentów, jak na przykład Fundacja Jeden Uniwersytet lub Biuro Karier. Oprócz tego mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazach na scenie głównej oraz w wykładach prowadzonych przez profesorów uczelni. Szczególnie zainteresował nas temat o językach arabskim, tureckim i kazachskim, gdzie dowiedzieliśmy się miedzy innymi w jakich regionach mówi się w tych językach, jak dużo jest dialektów arabskich oraz, że w tym języku słowa zapisuje się od tyłu! Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które w pewnym stopniu otworzyło nas także na nowe kultury i kraje.

Myślę, że dzięki temu wyjazdowi, każdy z nas lepiej poznał siebie i chociaż w małym stopniu, zdecydował w jakim kierunku chce się kształcić. Dzień Kandydata na UAM był niezwykłym doświadczeniem i mam wrażenie, że po tym wyjeździe wielu z nas wróci tam za niecały rok, aby robić to, co naprawdę go interesuje.

Aleksandra Winiarska i Aleksandra Mazurek, klasa 3B

flaga2