• '
    '
  • '
    '
  • '
    '

Wykłady na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu

      Rok akademicki rozpoczął się już pełną parą, tak jak nasze wyjazdy na Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu. 23 października po raz pierwszy w tym roku szkolnym jako klasa patronacka o profilu polonistyczno-dziennikarskim IIIB wraz z nauczycielami: panią Alicją Pokrywiecką i panią Aleksandrą Puszcz wzięliśmy udział w ciekawych wykładach. Pierwsze zajęcia poprowadziła dr Dorota Młyńska-Oganiaczyk, a ich temat brzmiał: „Promocja zdrowego trybu życia w środkach społecznego przekazu”. Podczas tej „lekcji” dowiedzieliśmy się wielu niezwykłych rzeczy między innymi o nas samych. Porównaliśmy pojęcia takie jak „zdrowie” i „styl życia”, uświadomiliśmy sobie, że zachowania zdrowotne mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Każdy człowiek wie, jak powinien wyglądać zdrowy styl życia, jednak jest o wiele gorzej z jego realizacją oraz dokładnymi zasadami. Wraz z panią Młyńską-Oganiaczyk powiedzieliśmy sobie co wpływa na stan zdrowia, jak wygląda model zdrowego stylu życia, czym jest racjonalne odżywianie oraz jak prezentują się znane diety. Wykłady te nie tylko przypomniały i uświadomiły nam wiele ważnych rzeczy, lecz również zmotywowały nas do podjęcia kroków w kierunku zdrowego stylu życia.

         Kolejne zajęcia poprowadził mgr Leszek Kubiak. Tematem przewodnim stała się oczywiście fotografia, co nikogo nie zdziwiło, ponieważ pan Kubiak jest „fachowcem” w tej dziedzinie. Poruszyliśmy wiele ciekawych tematów, jak kwestia różnicy między zdjęciami zrobionymi telefonem, a aparatem, sztuka prawidłowej obsługi aparatu i wykonania fotografii, robienie zdjęć ludziom i przekonanie ich do zdjęcia. Dowiedzieliśmy się, że do wykonywania fotografii ludziom zdecydowanie lepszy jest teleobiektyw, niż obiektyw szerokokątny, a przekonanie ich do zdjęcia wymaga szczerej intencji, wiarygodności, komunikatywności, ciepłego głosu i podanego celu. W głowie zapadło nam zdanie „Fotografia to coś więcej niż rzeczywistość – to przekaz, interakcja, coś, co powoduje, że chce się oglądać zdjęcie”. Podczas tych zajęć sami mogliśmy poczuć się jak profesjonaliści, fotografując na korytarzach innych ludzi, po czym wspólnie omawialiśmy poszczególne zdjęcia razem, ucząc się na błędach.

         Każdy wyjazd na Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu to dla nas nowe wyzwanie, spora dawka wiedzy ujęta w bardzo ciekawy sposób. Dzięki wykładom na tym wydziale możemy poczuć się jak prawdziwi studenci i zobaczyć, jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.

Julia Maciejewska kl. IIIB

2019 srebrne liceum perspektywy

moodle lo

zostanwdomu

pedagog pedagog

biblioteka

swietlica

NASZE LICEUM

 

powiat innowacji

men

KOwP

cke

oke1

stowarzyszenie

vulcan

poczta

bip

mLegitymacja

mLegitymacja

ling logo 400

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki 

62-700 Turek ul.Kościuszki 4
tel. 63-278-46-95
fax. 63-278-46-90

e-mail: loturek@wp.pl

Osiągnięcia

tarczakolor malaKarol Pawlak, klasa 3F, Laureat XLIV Olimpiady Historycznej, opiekun: Paweł Żebrowski

tarczakolor mala

Wojciech Jakub Wilczyński, klasa 3B, Finalista XXXVI Okręgowej Olimpiady Języka Łacińskiego, opiekun: Ewa Patrzykąt

tarczakolor mala

Szymon Klimek, klasa 2A, Finalista XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej, opiekun: Barbara Żebrowska

tarczakolor mala

Karolina Darul, klasa 1B, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

tarczakolor mala

Weronika Osicka, klasa 1C, Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Agnieszka Łapka

Lokalizacja